Artykuły

Warszawa. Oficjalne otwarcie Sceny Garnizon w marcu

W marcu odbędzie się oficjalne otwarcie Sceny Garnizon - nowego, mieszczącego się w samym sercu Mokotowa, oryginalnego miejsca na kulturalnej mapie Warszawy. Będzie to miejsce przyjazne artystom. Tworzącym, poszukującym, początkującym i uznanym.

Wyjątkowe wydarzenia muzyczne, obok teatralnych realizacji, na stałe będą wpisane w działalność Sceny Garnizon. Każdego wieczora zainteresowani widzowie będą mieli szansę na uzyskanie autografu lub sfotografowania się z ulubionym artystą. Wśród znakomitości, które ze specjalnymi projektami wystąpią w ramach wielkiego otwarcia znajdą się m.in.: zespół PECTUS, Zbigniew Zamachowski, Jan Peszek, Piotr Machalica czy zespół KROKE oraz wielu wielu innych. Scena Garnizon będzie centrum prezentacji wydarzeń kulturalnych inicjowanych przez Fundację Garnizon Sztuki Grażyny Wolszczak.

Rozpoczniemy cyklem klimatycznych, nostalgicznych, dowcipnych, akustycznych koncertów p.t. "Pełni poezji panowie":

- 8 marca, godz. 19:00 - koncert zespołu PECTUS/Kobiety. Opowieść o kobietach dla kobiet. Akustyczna wersja największych przebojów PECTUS oraz utwory pochodzące z ostatniej, jubileuszowej, wydanej na 10-lecie pracy artystycznej płyty "Kobiety". Gościem specjalnym będzie kobieta rozsadzającą temperamentem każdą scenę - Patrycja Markowska.

- 9 marca, godz. 19:00 - recital Zbigniewa Zamachowskiego, aktora wszechstronnego, znanego nie tylko z wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, ale także z wyjątkowej wrażliwości muzycznej co udowadnia w własnych kompozycjach muzycznych i autorskich tekstach piosenek. Recital tego artysty to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci. W koncercie znajdą się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (m.in.: "Credo życiowe", W małym miasteczku"), oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Korcza, Nohavicy, Dębskiego, Satanowskiego, Stachury, Bukartyka i wielu innych.

- 10 marca, godz. 19:00 - koncert popularnego na całym świecie krakowskiego zespołu klezmerskiego KROKE, czerpiącego inspiracje m.in.: z jazzu i muzyki etnicznej, współpracującego z wieloma artystami światowego formatu (m.in.: Steven Spielberg, Peter Gabriel, Nigel Kennedy, David Lynch). Zespół podczas wieczoru zaprezentuje utwory z ostatniej płyty pt. "TEN" oraz premierowe kompozycje z "Cabaret of death" - albumu z muzyką do filmu Andrzeja Celińskiego. W koncercie na pewno nie zabraknie także i starszych dobrze wszystkim fanom KROKE znanych utworów z poprzednich płyt. KROKE tworzą: Tomasz Lato (kontrabas), Tomasz Kukurba (altówka) i Jerzy Bawoł (akordeon). KROKE reprezentuje eklektyzm muzyczny w najlepszym wykonaniu. Z wielką łatwością i wirtuozerią łączy wiele gatunków muzycznych od tradycyjnych brzmień klezmerskich, bałkańskich, orientalnych aż po elementy jazzu i world music, tworząc swój własny, bardzo charakterystyczny i niepowtarzalny styl. Każdy koncert na żywo to prawdziwa uczta dla oczu, uszu i ducha.

- 15 marca, godz.19:00 - recital Piotra Machalicy to bardzo nastrojowa i klimatyczna opowieść muzyczna w wykonań Piotra Machalicy. Podczas wieczoru usłyszeć będzie można kompozycje z najnowszej płyty artysty "Piaskownica" w wyjątkowej oprawie muzycznej pod kierownictwem Wojciecha Borkowskiego.

Teksty na płytę wyszły spod pióra Jana Wołka, który stworzył je specjalnie dla Piotra Machalicy. Usłyszymy historie romantyczne, mrożące krew w żyłach, męskie, damskie i przygodne.

Zanurzymy się w piaskownicy życia przy akompaniamencie kompozycji twórców takich jak Janusz Strobel, Jerzy Satanowski, Janusz Grzywacz, Wojciech Borkowski, Krzysztof Niedźwiecki i Michał Walczak.

W marcu odbędzie się także specjalnie przygotowany na tę okazję "Kryminalny Maraton Peszków". To trzy przedstawienia wyreżyserowane i brawurowo zagrane przez aktorów Teatru Starego w Krakowie: Jana Peszka, Błażeja Peszka, Katarzynę Krzanowską-Peszek. W ramach tego wyjątkowego i niepowtarzalnego wydarzenia, które warszawiacy będą mogli zobaczyć po raz pierwszy składają się grany od 38 lat kultowy "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego" Bogusława Schaeffera w reżyserii i wykonaniu Jana Peszka oraz "Kontra" i "Nie strój zdobi nieboszczyka" w reżyserii Błażeja Peszka.

12 marca, godz. 19:00 "Kontra", godz. 20:30 "Nie strój zdobi nieboszczyka"

14 marca, godz 19:00 "Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego"

Począwszy od marca na Scenie Garnizon w cyklu "Znacie to posłuchajcie" Warszawiacy będą mogli powrócić do swoich ulubionych tytułów, których nie można zobaczyć już w żadnym innym miejscu w stolicy.

- 16, 17 marca - nowa odsłona głośnego spektaklu "Pozytywni", granego do tej pory gościnnie w warszawskim Teatrze IMKA (w obsadzie: Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Janusz Chabior, Łukasz Simlat)

***

Scena Garnizon mieści się w kamienicy Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa, przy al. Niepodległości 141 na warszawskim Mokotowie. Po dwuletnim generalnym remoncie obiektu, w tym głównej sceny widowiskowej KDGW, w marcu 2016 roku nastąpi oficjalna inauguracja nowej odsłony tego miejsca, które stanie się centrum prezentacji wydarzeń kulturalnych inicjowanych przez Fundację Garnizon Sztuki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji