Artykuły

Warszawa. Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Żydowskiej

Centrum Kultury Jidysz zaprasza w piątek 19 lutego o 18.00 na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Żydowskiej. Tym razem omawiana będzie wznowiona niedawno książka Szolema Alejchema "Notatki komiwojażera" (przeł. Jakub Appenszlak, Austeria 2015).

Aby wziąć udział wystarczy tylko przeczytać omawianą na spotkaniu książkę, a potem przyjść do Centrum Kultury Jidysz przy ulicy Andersa 15 i podyskutować o niej w miłej atmosferze. Spotkania odbywają się w kuchni CKJ, więc można zabrać ze sobą coś do jedzenia lub picia (ale nie trzeba). Wstęp wolny, choć potwierdzenie obecności mile widziane: jidysz@shalom.org.pl

We wstępie do pierwszego wydania, Jarosław Iwaszkiewicz pisał: "Notatki komiwojażera" to świetna bezspornie książka. (...) W tych czasami beztroskich na pozór, "obiektywnie" kreślonych obrazkach zamilkłej przeszłości Żydów, zawsze pod powłoką prostych i trafiających do przekonania słów, znajdujemy smutek tragicznego narodu. Mieszkaliśmy z tym narodem przez wiele wieków pod jednym dachem, znaliśmy go tak mało i widywaliśmy go w bardzo wypaczonych zwierciadłach. Notatki komiwojażera tę przede wszystkim mają wartość, że przy całym swoim prostym i bezpretensjonalnym artyzmie są zawsze prawdziwe".

***

Centrum Kultury Jidysz

ul. Andersa 15, 00-159 Warszawa

tel. 22 620 47 33, 409 91 00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji