Artykuły

Wrocław. Możdżer i Zuber na festiwalu muzyki współczesnej

Laureatka paszportu Polityki z 2004 r. śpiewaczka Agata Zubel, znany pianista Leszek Możdżer, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, to tylko niektórzy z wykonawców, którzy wystąpią podczas rozpoczynającego się 17 lutego we Wrocławiu Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej Musica Polonica Nova.

Festiwal, który w tym roku będzie miał 25. edycję, pierwszy raz odbywał się w 1962 r. Od pewnego czasu impreza oragnizowana jest co dwa lata, na zmianę z festiwalem muzyki elektronicznej.

W tym roku, podczas 9 dni festiwalu, melomani wysłuchają m.in. utworów Krzysztofa Pendereckiego, Krzysztofa Knittela, Pawła Mykietyna. Zaprezentowane zostaną dwie opery: "Hagith" Karola Szymanowskiego i "Ester" młodego, bo zaledwie 25-letniego Tomasza Praszczałka. Polski Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej pokaże "Przypadki Pana von K." [na zdjęciu].

W ramach prezentacji elektroakustycznych, podczas których prezentowane będą utwory muzyki elektronicznej, dojdzie do ciekawego wydarzenia. Będzie można usłyszeć utwór Marty Radoszko "La formicola" na wiolonczelę i DJ'a, w wykonaniu Andrzeja Bauera i DJ Lenara.

Podobnie jak przed dwoma laty, imprezie towarzyszyć będzie festiwal dzwonków do telefonów komórkowych. Na stronie internetowej festiwalu www.musicapolonicanova.pl można posłuchać i pobrać krótkie utwory takich artystów jak Wojciech Kilar, Mikołaj Górecki czy Cezary Duchnowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji