Artykuły

Koszalin. Premiera "Seansu" i ferie w BTD

Nie, aktorzy nie planują straszyć widzów! "Seans", komedia mistrza gatunku Noëla Cowarda to pretekst do wybornej zabawy. Bałtycki Teatr Dramatyczny ma też feryjną propozycję dla uczniów - to dwie bajki.

Karol, popularny pisarz i nieuznający granic artysta, dla poszerzenia spektrum swoich doświadczeń, organizuje wraz z żoną seans spirytystyczny. Wieczór zapowiada się ciekawie i ekscytująco, jednak wkraczanie na niebezpieczne terytoria nie zawsze uchodzi bezkarnie. Madame Arcati, ekscentryczne medium, sprowadza do przytulnego domku nowa-starą lokatorkę. To pierwsza żona Karola. Nie tylko nie ma zamiaru opuścić spotkania, ale... chce znów połączyć się ze swym mężem. Potem napięcie już tylko rośnie...

- Zapraszam widzów na komedię. Komedię opartą na tekście, na dialogu, żarcie słownym. W żartobliwy sposób opowiada ona o relacjach damsko-męskich. Cóż, między mężczyznami, a kobietami, niezależnie od tego, czy są... żywi, czy też są duchami, relacje się nie zmieniają - mówi Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego i reżyser spektaklu.

Spektakl "Seans" [na zdjęciu] będzie miał swoją premierę jutro o godz. 10 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym (pl. Teatralny 1 w Koszalinie). Bilety w cenie 50 złotych (tel. 94 342 22 67).

Spektakl będzie też można zobaczyć w niedzielę o godz. 19 (bilety - 25-40 zł).

Dla najmłodszych

BTD ma feryjną propozycję dla uczniów - to dwie bajki. We wtorek 2 lutego o godz. 9 i 11.30 najmłodsi będą mogli zobaczyć spektakl "Cykor - bojąca dusza". Na środę i czwartek (3 i 4 lutego) na godz. 9 i 11.30 zaplanowano zaś pokaz bajki "Kopciuszek".

Ceny biletów dla dzieci z Koszalina - 4 zł, dla dzieci spoza Koszalina - 15 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji