Artykuły

Gdynia. Premiera "Produktu" Ravenhilla w TGG

5 lutego o godz. 19 w Teatrze Gdynia Główna odbędzie się premiera "Produktu" Marka Ravenhilla w reżyserii Michała Rzepki.

Gdzie jest tragedia - może być zysk. Fabuła brzmi banalnie: wcale nienajważniejszy w swoim teatrze reżyser - James, usiłuje namówić gwiazdę ekranu, by zagrała w jego najnowszym filmie. Utkał prostą satyrę o Ameryce, mediach i traumie po wydarzeniach 11 września 2001 roku, w oparach gorącej miłości kobiety zachodu do mrocznego arabskiego zamachowca-samobójcy. Jeśli tylko mężczyzna zdoła przekonać aktorkę, uzyska doskonały Produkt. James, smakosz padliny i ludzkich fobii, bezduszna maszynka do zarabiania pieniędzy. A to wszystko po to, by nasycić swoje ego.

***

Informacje o twórcach:

Michał Rzepka

Reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Wystawiał w takich miejscach jak: Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Teatr im. St. Jaracza w Olsztynie, Teatr Mały w Łodzi, Teatr Studyjny w Łodzi, Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Maski" w Poznaniu, Teatr Stara Prochownia w Warszawie, Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Łódzkie Spotkania Teatralne, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Klinika Lalek. Ostatnią jego sztuką było: "Wyszedł z domu" wg dramatu Tadeusza Różewicza w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

--

Wojciech Jaworski - aktor, reżyser. Współzałożyciel trójmiejskiej grupy A.TAK! Absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie oraz South Baltic Academy of Independent Theatre. Ukończył Wiedzę o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Występował m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, w Teatrze Wybrzeże, w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie, Fundacji teatru BOTO oraz w Teatrze w Oknie. Reżyser słuchowiska "Odysseus Geron" wyprodukowanego przez Radio Gdańsk. W Teatrze Gdynia Główna można go zobaczyć w spektaklu "Epitafium dla władzy" inspirowane myślą "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego i w reżyserii Ewy Ignaczak.

--

Zofia Nather - aktorka, wokalistka. Rozpoczęła kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, skończyła w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Od 2012 roku w Trójmieście, obecnie współpracuje z sopockim Teatrem BOTO, Teatrem Wybrzeże gdzie gra w spektaklach "Czarownice z Salem" oraz "Statku szaleńców". W Teatrze Gdynia Główna można ją zobaczyć w spektaklu "JURI", inspirowanym opowiadaniem Barbary Szafraniec w reżyserii Piotra Srebrowskiego

--

Mark Ravenhill to wielka gwiazda angielskiej dramaturgii, współtwórca tzw. nowych brutalistów, czyli pokolenia młodych dramaturgów mówiących o najbardziej mrocznych i drastycznych stronach ludzkiej natury. Najbardziej znane teksty Ravenhilla to "Shopping and fucking" i "Polaroidy".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji