Artykuły

Nowy Sącz. Wieczory Małopolskie z teatrem

Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza na trzy spektakle, które odbędą się w ramach tegorocznych Wieczorów Małopolskich: "Di, Viv i Rose", "Poskromienie złośnicy" oraz "Królowa Śniegu" na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

WIECZÓR 115.

26 stycznia (wtorek), godz. 19.00

Amelia Bullmore

DI, VIV I ROSE (na zdjęciu)

Teatr Capitol w Warszawie

Trzy przyjaciółki na scenie i w życiu prywatnym. Studenckie życie, pierwsze miłości, wariackie decyzje. Jak wpływają na ich dalsze życie? Sztuka Amelii Bullmore pokazuje kawałek ludzkiego życia z jego dramatami, radościami, wzlotami i upadkami. Autorka oscyluje między komedią a dramatem, choć to drugie szkicuje bardzo delikatną kreską. Wyjątkowa okazja, aby zerknąć "od kuchni" na relacje bratnich dusz na scenie. Kobiet nieprzeciętnych, zabawnych i ciekawych życia. Codzienność, ale bez rutyny. Historie pełne śmiechu i wzruszeń. Poruszający, zabawny i bogaty w emocje spektakl o towarzyszkach życia na dobre i złe.

/Kama Pawlicka, www.teatrdlawas.pl/

***

WIECZÓR 116.

27 stycznia (środa), godz. 19.00

William Shakespeare

POSKROMIENIE ZŁOŚNICY

Teatr Bagatela w Krakowie

Bogaty kupiec z Padwy ma dwie córki, które chciałby wydać za mąż: nieznośną i wiecznie nadąsaną sekutnicę Katarzynę oraz otoczoną wianuszkiem kandydatów do ręki, łagodną i pełną uroku Biankę. Ojciec stawia jednak warunek - wyda za mąż młodszą córkę dopiero wtedy, gdy na ślubnym kobiercu stanie już niepokorna Kasia. "Poskromienie złośnicy" Williama Szekspira budzi dziś kontrowersje. W świecie wojujących feministek, dążenia do równouprawnienia i emancypacji, klarowne przedstawienie dramatu Szekspira nie jest łatwym zadaniem. Komedia jest pochwałą żony uległej, całkowicie podporządkowanej mężowi. Jak we współczesnym świecie czytać klasykę teatru? Kto kogo - i czy w ogóle - poskromi? Najbardziej "niepoprawna politycznie" sztuka dramaturga ze Stratfordu powraca w nowej odsłonie.

WIECZÓR 117.

31 stycznia (niedziela), godz. 17.00

KRÓLOWA ŚNIEGU

na motywach baśni Hansa Christiana Andersena

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

spektakl dla dzieci od lat 6 oraz rodziców

Tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód i tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu. Oto prawdziwa przyjaźń Kaya i Gerdy. Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania. Zrozpaczona Gerda, w towarzystwie niezbyt mądrej, ale za to bardzo oddanej, przyjaciółki Róży rozpoczyna poszukiwania chłopca Ich wyprawa roi się od nieoczekiwanych przygód i zwrotów akcji. Czy Kay się odnajdzie? Czy dzięki wytrwałości i staraniom Gerdy chłopiec znów będzie sobą?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji