Artykuły

Londyn. Kantor, Althamer i Kozyra na wspólnej wystawie

"Teatr niemożliwy" - pod takim tytułem w londyńskim Barbican Centre będzie można oglądać od piątku wystawę twórczości Tadeusza Kantora w kontekście współczesnej sztuki polskiej - dzieł Katarzyny Kozyry, Pawła Althamera, Roberta Kuśmirowskiego i Artura Żmijewskiego.

Jak podkreślają kuratorzy wystawy - Sabine Folie i Hanna Wróblewska - wystawa nie ma na celu ukazania podobieństw czy pokrewieństw i zależności pomiędzy Kantorem a młodą generacją twórców, ale raczej wspólnych problemów i zagadnień, przy różnorodności ich postaw artystycznych.

Prezentowane są m.in. obiekty ze spektakli Kantora, rysunki do przedstawień oraz dokumentacja filmowa i fotograficzna. Obok nich - instalacje wideo oraz performance Katarzyny Kozyry (kolejne etapy jej najnowszego projektu "In art dreams come true"), film Artura Żmijewskiego "Lekcja Śpiewu 2" oraz rzeźbiarskie portrety Pawła Althamera.

Robert Kuśmirowski jako jedyny z zaproszonych artystów do udziału w wystawie podejmuje bezpośrednią grę z Kantorem biorąc za temat swej najnowszej pracy ławkę z "Umarłej klasy", słynnego spektaklu Tadeusza Kantora.

W Londynie ekspozycja będzie prezentowana do 17 kwietnia. Od 9 maja do 2 lipca zobaczy ją publiczność warszawskiej Zachęty, potem wystawa pojedzie do Wiednia.

Pokazowi wystawy towarzyszy angielsko-niemiecka wersja bogato ilustrowanego katalogu. Na wystawę w Zachęcie zostanie wydany katalog w wersji polsko-angielskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji