Artykuły

Warszawa. Krystyna Janda reżyseruje "Udając ofiarę"

Krystyna Janda reżyseruje "Udając ofiarę", napisany przez braci Olega i Władimira Presniakow. Niezwykły tekst, czarna komedia, o której mówi się, że jest współczesnym, rosyjskim odczytaniem "Hamleta". Premiera 8 stycznia w warszawskim Och-Teatrze.

Współczesna Rosja. Śmiech przez łzy i do rozpuku, a potem przerażenie. Młody Wala (w tej roli Adam Serowaniec), mimo że jest absolwentem uniwersytetu, wybiera dość niespotykaną pracę w policji - udaje ofiary podczas wizji lokalnych. Jednak rekonstrukcje zbrodni nie prowadzą do odnalezienia prawdziwego sprawcy, udowadniają po prostu z góry założoną, najprostszą tezę... Sceny policyjnych rekonstrukcji przeplatają się ze scenami z domu rodzinnego Wali. Pojawia się hamletowski Duch Ojca Wali, który ostrzega go przed swoim bratem próbującym zająć jego miejsce w domu....

Bracia Presniakow stworzyli pełną groteskowego humoru, brawurową diagnozę pełnej absurdów współczesnej Rosji, współczesnego świata, w którym trudno, a często niebezpiecznie, być sobą. A także współczesnych trzydziestolatków wybierających życie bez zobowiązań i głębszych refleksji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji