Artykuły

Kraków. Prof. Popiel nagrodzony

3 listopada w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich prof. Jacek Popiel, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. polityki kadrowej i finansowej, otrzymał Prix Jean-Paul II Europe Chretienne - nagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Katolików Świeckich Europe Chretienne (Chrześcijańska Europa) za rozwijanie i promowanie myśli i idei Jana Pawła II.

Prof. Popiel jest znawcą spuścizny teatralnej papieża, badaczem Teatru Rapsodycznego, z którym związany był młody Karol Wojtyła. Odbierając nagrodę powiedział, że nie da się zrozumieć osobowości Jana Pawła II bez sięgania do jego twórczości literackiej. Wyznał także, że źródła jego zainteresowań spuścizną literacką Wojtyły tkwią w czasach, kiedy był uczniem wadowickiego liceum, w którym uczyli go profesorowie przyszłego papieża.

Nagroda Stowarzyszenia Chrześcijańska Europa to figura króla Francji Św. Ludwika oraz czek na 4 tys. euro. Jest wręczana co dwa lata. W poprzednich latach wyróżniono nią ks. dr. Stanisława Szczepańca i ks. prof. Jana Machniaka z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji