Artykuły

Wrocław. Warsztaty z Porywaczami Ciał

Studio Aktorskie Teatru Porywacze Ciał wraca do Wrocławia z kolejną edycją autorskich warsztatów. Artyści ogłaszają nabór uczestników do projektu "Studio Osobowości". Najbliższe zajęcia odbędą się 19 grudnia.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób, które chcą rozwijać swoją osobowość, pogłębić świadomość, a także zainteresowanych pomyślnie zdanym egzaminem do szkoły teatralnej, oraz do tych, którzy chcą po prostu spędzić czas w ciekawy, alternatywny sposób. Uczestniczyć w zajęciach mogą zarówno osoby, które chcą doskonalić swój warsztat aktorski, jak również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem.

Warsztaty będą podzielone na kilka etapów: zajęcia dotyczące ekspresji ciała, ćwiczenia psychofizyczne, ćwiczenia na koncentrację, uwalnianie emocji, praca nad emisją głosu i wyrazistością mowy, interpretacja prozy i wiersza, praca indywidualna i w grupie.

- Uczestnicy nauczą się kreatywności i improwizacji na scenie oraz etyki pracy z partnerami. Zwieńczeniem warsztatów będzie autorski spektakl uczestników, wystawiony w czerwcu 2016 roku. To idealna okazja, aby sprawdzić, czego rzeczywiście udało nam się nauczyć i jakie zmiany zaszły w naszej percepcji - nas samych, naszych relacji z innymi i teatru w ogóle - mówi Katarzyna Pawłowska. - To jednak nie wszystko - warsztaty Studia Osobowości znacznie różnią się od innych polskich placówek przygotowujących młodych ludzi do egzaminów do szkół teatralnych czy szkół już kształcących do zawodu aktora. - Przede wszystkim pracujemy w kameralnym gronie z naciskiem na rozwój osobowości uczestników - nauka aktorstwa to tylko proces, dzięki któremu poznajemy bardziej siebie samych, otwieramy się na otaczający nas świat, uczymy się komunikowania ze społeczeństwem co w wypadku tzw "outsiderów" - ludzi o niesamowicie barwnych osobowościach, ale żyjących w swoim własnym niedostępnym dla innych świecie - jest bardzo potrzebne. Oprócz pracy w grupie i nauki relacji z partnerem uczestnicy prowadzeni są indywidualnie - dodaje.

Podczas wspólnych działań warsztatowych prowadzący rozmawiają i udzielają porad indywidualnie z każdym z uczestników, Pomagają także w przygotowaniu do egzaminów na uczelnie teatralne.

Twórcy Teatru Porywacze Ciał - Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - posiadają 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów. Swój teatr założyli w 1992 roku. Artyści tworzą własne scenariusze i samodzielnie reżyserują swoje autorskie spektakle, w których są także aktorami.

Na warsztaty można zgłaszać się telefonicznie (601839524), lub mailowo: kasiaporywaczecial@o2.pl

KOSZT: 300 PLN za 16 godzin w miesiącu.

Dla zainteresowanych studiem Porywacze Ciał oferują jednorazowe, darmowe warsztaty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji