Artykuły

Wrocław. Kultura w żałobie

We wtorek i w środę, 31 stycznia i 1 lutego zamknięte będą wszystkie wrocławskie teatry. Z powodu żałoby narodowej po katastrofie w Katowicach odwołano koncerty, m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy. Zrezygnowano też z wernisażu w ratuszu.

Od niedzieli [29 stycznia] we Wrocławiu nie są organizowane imprezy kulturalne. Wyjątkiem był niedzielny wykład i koncert z cyklu Wieczory Tumskie w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. - Zmieniliśmy formułę tego ekumenicznego spotkania - wyjaśnia Stanisław Rybarczyk, organizator odbywających się od wielu lat Wieczorów Tumskich. - Rozpoczęliśmy je od modlitwy, z programu koncertu zniknęły zbyt pogodne kompozycje.

Z powodu tragedii w Katowicach multipleksy Helios i Cinema City zrezygnowały z puszczania muzyki w holu. Cisza będzie także w przerwach między seansami. Projekcje odbywają się jednak normalnie.

Swoje występy we Wrocławiu odwołały m.in. zespoły Raz, Dwa, Trzy i Skaldowie. Koncerty zostały przełożone na inne terminy. Bilety zachowują ważność, ale można je też zwrócić i odzyskać pieniądze.

Opera Wrocławska z niedzieli na czwartek przesunęła prezentację swojej kolejnej premiery - "Traviaty". Do jutra włącznie pozostaną zamknięte wszystkie teatry we Wrocławiu. Widzowie, którzy wcześniej wykupili bilety na spektakle, mogą je przełożyć na inne terminy lub zwrócić w kasach.

Ogłoszenie żałoby respektują także wrocławskie kluby. Wprawdzie lokale będą czynne jak zwykle, ale odwołano w nich wszystkie imprezy. Szefowie WuZetki zrezygnowali np. z organizacji imprezy hiphopowej "Czarna Środa". A w Bezsenności nie będzie dzisiejszego jam session.

Bez fety otwarta będzie jutro w ratuszu wystawa fotografii "National Geographic" " Steuben - krwawa tajemnica Bałtyku". Goście nie będą np. częstowani winem, jak było dotąd w zwyczaju.

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta odwołało wczorajszą promocję książek o Niemczech.

Ofiarom tragedii na Śląsku dedykowany będzie natomiast czwartkowy koncert w kościele pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej we Wrocławiu. W trakcie zbierane będą pieniądze na rzecz wsparcia akcji Caritasu, pomagającej osobom poszkodowanym w katastrofie. Podczas koncertu zaśpiewa Krzysztof Kiljański z zespołem. Występ rozpocznie się o godz. 19.

Nowe terminy odwołanych imprez:

* "Traviata" w Operze Wrocławskiej - czwartek 2 lutego

* Leszek Cichoński Guitar Workshop "My Jazzy Soul" w klubie Rura - czwartek 2 lutego

* Duberman w klubie Łykend - niedziela 5 lutego

* Raz, Dwa, Trzy w Imparcie - niedziela 12 lutego

* wROCK (Międzynarodowy Festiwal Młodych Zespołów [nie tylko] rockowych) w klubie Łykend - poniedziałek 13 lutego

* Irek Głyk Multisound w klubie Rura - niedziela 19 lutego

* Skaldowie w Teatrze Polskim - niedziela 26 lutego

* Negatyw w klubie Bezsenność - marzec

* Anima Damnata, Cellater, Phosphoros w klubie Madness - bez terminu

* Złote przeboje operetki w Teatrze Polskim (Bogusław Morka, Edyta Ciechomska, Ewelina Hańska, Ryszard Morka, zespół Allegro) - bez terminu

* Flash Creep w klubie Łykend - bez terminu

* POE w Drodze do mekki - wtorek 7 lutego

* spektakl Ad Spectatores "Historia II" - czwartek 2 lutego

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji