Artykuły

Warszawa. Wdechy 2005

W sobotę w klubie Le Madame przyznano "Wdechy 2005", warszawskie nagrody kulturalne "Gazety Co Jest Grane". Tym razem poszły w ręce Marii Peszek [na zdjęciu], do Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatru Polonia.

Są lekkie, wysokie, można na nich surfować. Mają nadrukowany komiks autortwa Przemka "Trusta" Truścińskiego. Wdechy to kulturalne nagrody "Gazety Co Jest Grane". Już po raz drugi wręczyliśmy je Człowiekowi. Miejscu i Wydarzeniu Roku. Tym razem poszły w ręce Marii Peszek, do Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatru Polonia, którego otwarcie uznaliśmy za wydarzenie roku 2005.

Maria Peszek Człowiekiem Roku. Muzeum Powstania Warszawskiego Miejscem Roku. Otwarcie Teatru Polonia Wydarzeniem Roku. W sobotę w klubie Le Madame przyznano "Wdechy 2005", warszawskie nagrody kulturalne "Gazety Co Jest Grane".

Swoje Wdechy przyznali też czytelnicy, którzy przez cały styczeń wysyłali SMS-y na swoich faworytów. Zwyciężyli: Krystyna Janda, Skład Butelek i Festiwal Filmy Świata Ale Kino!

Uroczystość, którą poprowadzili Maciej Nowak i Roman Pawłowski, zaczęła się od koncertów: najpierw zagrało Pogodno, najlepszy polski zespół koncertowy, po nim wzruszaliśmy się, gdy Jerzy Połomski przy akompaniamencie Janusza Senta śpiewał swoje szlagiery. Klub wypełnili nasi goście, osobowości warszawskiego świata muzyki, kina, teatru i sztuki.

Na rozdanie nagród w ostatniej chwili dojechały laureatki: Krystyna Janda prosto po dwóch spektaklach "Ucho, gardło, nóż" w Teatrze Polonia i Maria Peszek - po koncercie "miasto mania".

Tradycyjnie już zwycięzcy wyjechali z Le Madame na wielkich deskach surfingowych z nadrukowanym komiksem im poświęconym, a faworyci publiczności dostali od nas mniejsze wersje Wdech - deskorolki.

WDECHY PUBLICZNOŚCI

Człowiek Roku - Krystyna Janda

Wręczając Krystynie Jandzie nagrodę publiczności, Roman Pawłowski i Maciej Nowak ubrali ją w kask i roboczą kufajkę. - Dobrze, że nie ma tu inspektorów budowlanych, bo muszę zdradzić, że ostatni raz miałam na głowie taki kask w "Człowieku z marmuru" - zażartowała laureatka.

Miejsce Roku - Skład Butelek

- Ile jest butelek w Składzie Butelek? - podpytywali nasi konferansjerzy siostry Olgę i Magdę Blaszczak (...). - Trzeba przejechać na drugą stronę Wisły i się przekonać - odpowiedziały właścicielki praskiej knajpki.

Wydarzenie Roku - Festiwal Filmy Świata Ale Kino!

Twórca festiwalu Piotr Kobus wraz z całym Filmowym światkiem bawi na festiwalu w Rotterdamie. Nagrodę odebrała jego współpracownica Barbara Banat.

Człowiek Roku - Maria Peszek

Nagrała znakomitą płytę o Warszawie, przesiąkniętą "miejską" poezją, pełną nowych, slangowych powiedzonek, zaśpiewanych niezwykłym, zmysłowym głosem. - "miasto mania" wciąż się rozwija, jest płyta, jest spektakl, a dziś wieczorem zagrałam pierwszy koncert. To nie koniec, jeszcze was zaskoczę - mówiła. Na scenę wbiegła w ostatniej chwili. Po koncercie w Bytomiu w trzy godziny dowiózł ją do Le Madame narzeczony Maciek.

Wydarzenie Roku - Otwarcie Teatru Polonia

W miejscu dawnego kina Polonia Krystyna Janda, wbrew zdrowemu rozsądkowi i na przekór polskim realiom, otworzyła swój wymarzony, prywatny teatr (jeszcze wciąż w budowie). - Będzie dobrze wyglądała w naszym ubogim holu - mówiła Krystyna Janda, odbierając Wdechę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji