Artykuły

Warszawa. Rozpoczął się cykl "Barok w Teatrze Królewskim"

29 listopada rozpoczął się cykl "Barok w Teatrze Królewskim" zainicjowany przez Warszawską Operę Kameralną. Potrwa do 29 maja 2016 roku.

Cykl "Barok w Teatrze Królewskim" Warszawskiej Opery Kameralnej obejmie wydarzenia: koncerty, przedstawienia operowe i balety, których ideą jest zaprezentowanie muzyki barokowej. - Chcemy, aby Warszawa stała się centrum sztuki barokowej. Łazienki są przepięknym miejscem, idealnym do zrealizowani tej idei. I na to zasługują - mówi Lilianna Stawarz, Kierownik Artystyczny Opera/Barok Warszawskiej Opery Kameralnej i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Program cyklu "Barok w Teatrze Królewskim" wzbogaci taniec Baletu Dworskiego "Cracovia Danza", kierowanego przez Romanę Agnel, który specjalizuje się w odtwarzaniu tańców historycznych.

We wszystkich wydarzeniach udział weźmie Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (założony przez Stefana Sutkowskiego w 1957 r.). W jego skład wchodzą obecnie młodzi muzycy, którzy odbyli studia na czołowych europejskich uczelniach w dziedzinie muzyki dawnych epok i doskonale posługują się kopiami historycznych instrumentów. Bardzo bogate i stale powiększane instrumentarium pozwala na wykonywanie, zgodne z wymogami dawnego stylu, repertuaru z ok. 1600 roku, poprzez dojrzały barok i okres klasyczny.

***

Program cyklu "Barok w Teatrze Królewskim"

3 stycznia, godz. 18 - koncert noworoczny: "Barocco Divina", arie z oper A.Vivaldiego i G. F. Haendla.

Olga Pasiecznik - sopran; Anna Radziejewska - mezzosopran; Artur Janda - bas; tancerze - Justyna Piwnicka, Mariusz Karpiński; choreografia - Justyna Piwnicka; Musicae Antiquae Collegium Varsoviense - pod kierownictwem muzycznym Lilianny Stawarz; reżyseria - Jerzy Lach.

30-31 stycznia

"Agrippina" G.F Haendla

26, 27, 28 lutego

Spektakl "La Serva Padrona" Giovanniego Battisty Pergolesiego - Scena Marionetek Warszawskiej Opery Kameralnej

30 kwietnia

"Balet o kawie" - występ zespołu tanecznego Cracovia Danza i orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

29 maja

"Balette de la Musique" - występ zespołu tanecznego Cracovia Danza i orkiestry Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji