Artykuły

Warszawa. W grudniu premiera "Niebezpiecznej metody" w Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym trwają próby do spektaklu "Niebezpieczna metoda" Christophera Hamptona w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, przekładzie Rubi Birden i scenografii Agnieszki Zawadowskiej. Premiera 4 grudnia na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

Konflikt dwóch wielkich uczonych wokół kobiety, która była im równa. Sabina Spielrein po nieskutecznym leczeniu elektrowstrząsami trafia do szwajcarskiej kliniki. Opieką otacza ją Carl Gustaw Jung i w terapii decyduje się na eksperymentalną metodę Zygmunta Freuda. Dramat miłości rozpoczęty psychologiczną kuracją, przeradza się w naukową rywalizację. Sabina zostaje pierwszą kobietą leczącą dzięki terapii rozmową.

"Niebezpieczna metoda" opowiada o początkach psychoanalizy, która ukształtowała dzisiejsze myślenie o człowieku.

Carla Gustawa Junga gra Rafał Królikowski, Zygmunta Freuda Mariusz Wojciechowski, a Sabinę Spielrein Martyna Kowalik. W pozostałych rolach zobaczymy: Małgorzatę Niemirską, Zuzannę Grabowską i Krzysztofa Ogłozę.

***

Christopher Hampton - dramatopisarz, scenarzysta i reżyser filmowy. Jest między innymi autorem sztuk: "When Did You Last See My Mother?", "Całkowite zaćmienie" (film na podstawie tego dramatu nakręciła Agnieszka Holland), "Filantrop" i "Opowieści Hollywoodu". Hampton zdobył Oscara za scenariusz "Niebezpiecznych związków" w reżyserii Stephena Frearsa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji