Artykuły

Poznań. Piosenki Strobla, Kofty i Wołka na Piętrze

Fundacja Sceny na Piętrze Tespis zaprasza 23 listopada o godz. 19 na koncert "Trzeba marzyć" promujący płytę "Strobel-Kofta-Wołek". Wystąpią: wokalistka Anna Stankiewicz, Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński.

- To bardzo piękny, poetycki materiał - mówi Romulad Grząślewicz prezes Fundacji sceny na piętrze Tespis. - Wspaniałe teksty i ilustrująca je muzyka tworzą niepowtarzalny klimat spotkania.

Dwupłytowy album zawiera 21 piosenek Janusza Strobla do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka. Stylistyka piosenek łączy w sobie najbardziej wartościowe elementy gatunku: piękne melodie, wyrafinowaną harmonię, komunikatywną i przejrzystą formę. Najwyższej próby poetyckie teksty w warstwie muzycznej zachowują jazzowe aranżacje, w których nie brakuje partii improwizowanych przez wybitnych Artystów - Janusza Strobla, Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza, Roberta Majewskiego czy Mariusza "Faziego" Mielczarka.

Album w większości obejmuje niepublikowane dotąd kompozycje, a takim piosenkom jak "Trzeba marzyć", "Kiedy księżyc jest w nowiu", czy "Nieobecni" Anna Stankiewicz nadała nowy wymiar. Podczas koncertu w Scenie na Piętrze będzie można kupić tę płytę i zdobyć dedykacje artystów.

***

Zapraszamy także 7 grudnia na spektakl w języku niemieckim pt. "Curie Meitner lamarr unteilbar", grany z okazji jubileuszu Austriackiego Ośrodka Kultury.

14 grudnia o godz. 19 spotkamy się w klimacie świątecznym z Wiesławem Komasą, wybitnym aktorem i pedagogiem.

***

Fundacja sceny na piętrze Tespis powstała 20 listopada 1992 roku w Poznaniu, kiedy to odbyło się uroczyste podpisanie aktu ustanawiającego wolę jej powołania i działalności na rzecz teatru Scena na Piętrze. W ciągu prawie 23 lat istnienia Fundacji odbyło się kilkaset spektakli, koncertów, wystaw, spotkań. Gościli na deskach jednej z najmniejszych scen w Polsce najwięksi i najwybitniejsi aktorzy, twórcy, realizatorzy. Odbywały się konkursy dramaturgiczne, prapremiery polskie i premiery poznańskie. Fundacja sceny na piętrze Tespis stała się jedną z najważniejszych instytucji kultury działających na terenie Poznania, Wielkopolski i Polski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji