Artykuły

Poznań. Chyra i Mykietyn nagrodzeni za "Czarodziejską górę"

Twórcy opery "Czarodziejska góra", która powstała z inicjatywy Malta Festival Poznań, otrzymali wczoraj w Klubie Komediowym w Warszawie nagrody Miesięcznika "Teatr". Operę będzie można zobaczyć 15 listopada na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach.

Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera sezonu teatralnego 2014/15 otrzymał Andrzej Chyra. Paweł Mykietyn, za operę "Czarodziejska góra" i muzykę do spektakli teatralnych, uhonorowany został Nagrodą Specjalną Miesięcznika "Teatr".

Gratulujemy również laureatom Nagrody im. Aleksandra Zewlerowicza - Halinie Rasiakównie i Juliuszowi Chrząstowskiemu.

"Teatr" to najstarsze polskie czasopismo poświęcone teatrowi współczesnemu. Jury doceniło pracę Andrzeja Chyry przy "Czarodziejskiej górze" operze Pawła Mykietyna z librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki, która powstała z inicjatywy Malta Festival Poznań i miała swoją prapremierę podczas 25. edycji tego wydarzenia. Operę będzie można zobaczyć 15 listopada na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach w sekcji spektakle mistrzowskie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji