Artykuły

Częstochowa. Poświatowska in art

11 października 1967 roku zmarła Halina Poświatowska. W rocznicę jej śmierci Częstochowa podsumuje dedykowany projekt "Haśka. Poświatowska in art", którego koordynatorem jest Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater".

Inauguracja projektu "Haśka. Poświatowska in art" na marzec. Odbył się wówczas m.in. finał 36. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej. Potem były m.in. wystawy, koncerty, pokazy filmów. Symboliczny październik, także będzie ich pełen. W sali OPK "Gaude Mater" otwarto już wystawę prac malarskich, inspirowanych poezją Poświatowskiej, a stworzonych przez członków Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza. W witrynach w Alejach znów pojawią się wiersze Haśki, a w niedzielę z wieży ratuszowej popłynie głos bijącego serca i recytacji poetki. Także 11 października wiersze Poświatkowskiej recytować będą aktorzy w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Wyjątkowy "Salon poezji" rozpocznie się o godz. 16 (bilety po 10 zł do nabycia w kasie teatru). Z kolei na godz. 14.30 zaprasza Ośrodek Kultury Filmowej. Tam swoją premierę będzie miał film "Wszystkie adresy Poświatowskiej" w reżyserii Michała Tkaczyńskiego. Pokaz połączony zostanie ze spotkaniem z reżyserem.

- A o godz. 18 w Ośrodku Promocji Kultury piosenki do wierszy poetki zaśpiewa Małgorzata Bańka. Aktorka, wokalistka i kompozytorka niedawno prezentowała swój program "Właśnie kocham. Poświatowska" w Teatrze Polonia. Tylko ona, fortepian i publiczność - to Krystyna Janda nadała tak minimalistyczną formę koncertowi, który Małgorzata Bańka - jak mówi - przygotowywała kilka lat, czytając Poświatowską z oddalenia, podczas pobytów we Francji i na Kostaryce - opowiada dyrektor OPK "Gaude Mater" Tadeusz Piersiak.

Bilety na ten koncert kosztują 15 zł i można je zakupić w sekretariacie Ośrodka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji