Artykuły

Kraj. "Panna Julia" w październiku na ekranach kin

9 października na ekrany polskich kin trafi "Panna Julia" ("Miss Julie") z Colinem Farrellem, Jessicą Chastain i Samanthą Morthon w rolach głównych. Film jest ekranizacją słynnej sztuki Augusta Strindberga opowiadającej pełną erotycznego napięcia historię miłosnego trójkąta.

Reżyserii podjęła się Liv Ullmann - dwukrotnie nominowana do Oscara muza Ingmara Bergmana.

Liv Ullmann w odpowiedzi na zadane jej pytanie jak reżyseruje swoich aktorów odpowiedziała:

"Sama jestem aktorką. I pracowałam z bardzo dobrymi reżyserami, lecz zdarzyło mi się również poznać tych słabszych. Zauważyłam, że ci słabi ciągle tłumaczą, opowiadają, zawłaszczając tym samym twoją wyobraźnię. Potem już nic nie możesz zagrać, żeby nie słyszeć w głowie ich głosu! Co do mnie, raczej zmuszam aktorów do tego, by byli twórczy. Chociaż jestem gotowa omawiać z nimi każdy niuans. Ale nie chcę wyjaśniać im wszystkiego z góry, wolę by to wyszło od nich samych. Nie palę się też do poznawania ich motywacji, ani podsłuchiwania tego, co omawiają między sobą, bo to ich tajemnice. Zazwyczaj ustawiam się obok kamery podczas ujęć i stanowczo nalegam, żeby komunikowali się na planie tylko ze mną - aby bronić ich inwencji twórczej."

***

"Hipnotyzująca, pełna pasji ekranizacja sztuki Strindberga. Między aktorami aż iskrzy. Mistrzowskie studium emocji."

The Playlist

"Chastain, Morton i Farrell błyszczą!"

New York Daily News

"Nie przypominam sobie, aby motywy walki klas i płci kiedykolwiek wybrzmiały z taką siłą."

Boston Herald

"Liv Ullman stworzyła swoim aktorom idealne warunki pracy - to ona ma pełną kontrolę, aby oni mogli ją całkowicie stracić."

Grantland

Dramat kostiumowy na podstawie słynnej sztuki Augusta Strindberga, wyreżyserowany przez Liv Ullman - nominowaną do Oscara muzę Ingmara Bergmana. Pełna erotycznego napięcia historia miłosnego trójkąta, w który uwikłają się nominowane do nagrody Akademii Jessica Chastain i Samantha Morton oraz zdobywca Złotego Globu - Colin Farrell.

Noc Świętojańska 1880 roku, wiejska posiadłość w Irlandii. Arystokratka Julia (Chastain) zaczyna niewinny flirt z kamerdynerem Johnem (Farrell). Błaha miłostka przeradza się jednak w coś znacznie więcej - w niebezpieczną grę pożądania i namiętności. Bohaterowie manipulują swoimi uczuciami, na przemian uwodząc się i odpychając w bezwzględnej i zaciętej walce o dominację.

Gatunek: dramat

Produkcja: Norwegia/UK/Kanada/USA/Francja/Irlandia 2014

Reżyseria i scenariusz: Liv Ullmann ("Wiarołomni", "Sofie")

Obsada: Jessica Chastain ("Interstellar", "Wróg numer 1", "Służące", "Drzewo życia"), Colin Farrell ("Czas zemsty", "7 psychopatów", "Pamięć absolutna", "Szefowie wrogowie", "Londyński bulwar"), Samantha Morton ("Cosmopolis", "John Carter", "Elizabeth: Złoty wiek", "Rozpustnik", "Raport mniejszości")

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji