Artykuły

Płock. Wolter u Szaniawskiego

Z przedstawienia wyjdziemy mądrzejsi, ale i pełni pogody - obiecują realizatorzy najnowszej premiery w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Reżyser Jacek Andrucki przygotowuje "Kandyda" Voltaire'a.

Autorami adaptacji scenicznej znanej powieści francuskiego myśliciela są Krzysztof Orzechowski i Maciej Wojtyszko, który również napisał piosenki do muzyki Jerzego Derfla. Reżyser wybrał przekład niedoścignionego Tadeusza Żeleńskiego (Boya), a scenografię przygotował współpracujący z nim wcześniej Bogusław Cichocki.

W historii dwojga kochanków, którzy rozstają się i odnajdują, zobaczymy Szymona Cempurę i Katarzynę Annę Małolepszą [na zdjęciu]. Ta nowa amantka w płockim zespole zadebiutowała udanie rolą Calineczki. Grają również: Mariusz Pogonowski, Hanna Zientara, Piotr Bała, Dorota Cempura, Paweł Gladyś, Magda Bogdan i Jerzy Wieczorek.

Wygnanie i więzienie, awantury żołnierskie, pojedynki i trzęsienie ziemi nie omijają bohaterów romansu. Reżyser spektaklu pokaże to wszystko w formie widowiska muzycznego. Nad choreografią czuwa Przemysław Śliwa.

Z uwagi na remont teatru tylko spektakl premierowy (28 stycznia) o godz. 18 odbędzie się na macierzystej scenie. Pozostałe - w dniach 1, 2, 3, 6 lutego o godz. 11 przeniesione zostaną do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, przy ul. Kolegialnej 23.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji