Artykuły

Wrocław. "Zmiana światła" w Animie

Wrocławski Klub Anima zaprasza na spektakl pt. "Zmiana światła", który odbędzie się 7 listopada o godz. 18.:00

"Zmiana światła" to przeciętna historia o przeciętnej egzystencji i nieprzeciętnej potrzebie głębokiego doznania.

Marcin Misiura: "Wypowiadany tekst nie ma dla nikogo znaczenia, jest ważny tylko dla mnie. Jest demonstracją. Jest moim demo. Znam jego kontent i kontekst. Materialnie, namacalnie zapoznałem się ze scenografią i rekwizytami. Sensualnie, wszystkimi zmysłami. Znam konstrukcję i dekonstrukcję. Uderzam głową w mur i podejmuję walkę. A mimo to wyczuwam obecność autora. Autora od braku didaskaliów. Nie wiem, do czego prowadzi. Ani kim jest M."

***

Tekst i reżyseria: Bogusława Sztencel

Występuje: Marcin Misiura

Muzyka,scenografia i kostiumy: Bogusława Sztencel i Marcin Misiura

Światło: Paweł Nowak

Koordynator spektaklu: Grażyna Górka

Czas trwania: 60 minut

Bogusława Sztencel

Jest aktorką, tłumaczką, pedagogiem. Ukończyła PWSFTviT w Łodzi. Wcześniej związana z teatrami w Jeleniej Górze, Łodzi i Wrocławiu, teraz pracuje jako wolny strzelc. Współpracowała m.in. z : Krystianem Lupą, Krystyną Meissner, Anną Augustynowicz, Jean-Marie Pradierem. W 2012 roku współreżyserowała z Łukaszem Kosem Naszą klasę Tadeusza Słobodzianka w PWST we Wrocławiu. Jest pedagogiem na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu i Wydziale Wokalnym AM we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty teatralne, głównie w Szwecji. Zmiana światła jest jej pierwszym tekstem dramatycznym.

Marcin Misiura

W 2010 roku skończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Wcześniej zadebiutował w 2002 roku w spektaklu Od dziś będziemy dobrzy na podstawie tekstu Pawła Sali w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Po studiach związany z Teatrem Nowym w Łodzi. Współpracuje z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Instytutem Grotowskiego, gdzie występuje w Mauzerze według Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji