Artykuły

Wrocław. Teatr Lalek obsypany nagrodami

W miniony weekend w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora zakończył się II Festiwal małych Prapremier. Wrocławski Teatr Lalek zdobył tam najwięcej nagród.

Wyróżnienia przyznało jury w składzie: dr Zenon Butkiewicz, dr hab. Halina Waszkiel i Karolina Maciejaszek.

Zadecydowali, że najważniejsze wyróżnienie, czyli Grand Prix tegorocznego festiwalu, otrzyma Wrocławski Teatr Lalek za spektakl "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie"[na zdjęciu]. Także jury dziecięce uznało je za najlepsze przedstawienie i przyznało swoją nagrodę. Grzegorz Mazoń, odtwórca głównej roli i kompozytor, odebrał również nagrodę za muzykę do "Sama".

Rozwód z happy endem. Takie rzeczy tylko w teatrze? Recenzja spektaklu "Sam"

Nagrodę za reżyserię i tekst otrzymała Joanna Gerigk za spektakl "Po sznurku" zrealizowany również w WTL. Właśnie za to przedstawienie reżyserka otrzymała wcześniej nominację do nagrody Warto przyznawanej przez "Gazetę Wyborczą Wrocław". Za kreację aktorską w "Po sznurku" został doceniony także Tomasz Maśląkowski w kategorii najlepsza rola męska.

Papież chce połknąć balon, a Jezus wygrywa w szachy z tygrysem. Recenzja "Po sznurku"

W pozostałych kategoriach nagrodzono: Jolantę Kęćko za najlepszą rolę kobiecą w spektaklu "Pan Bam i Ptak Agrafka" (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach) oraz Julię Skuratovą za scenografię do spektaklu "A niech to Gęś kopnie!". Reżyserka Marta Guśniowska odebrała za to przedstawienie Nagrodę Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji