Artykuły

Kosmonauty wiadomość ostatnia...

W piątek na dużej scenie Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie odbę­dzie się polska prapremiera sztuki pt. "Kosmonauty wiadomość osta­tnia do kobiety, którą kochał w by­łym Związku Radzieckim".

Sztuka powstała w 1999 r., jej autorem jest Szkot, David Greig. Spektakl jest multimedial­nym "show" przedstawiającym metaforycznie ujętą historię za­inspirowaną losem radzieckiego kosmonauty Siergieja Krikalowa, który utknął na kilka mie­sięcy na stacji kosmicznej Mir w czasie upadku supermocar­stwa ZSRR.

"Kosmonauty wiadomość ostatnia..." to czterdzieści dwie sceny poetyckiego, niekiedy groteskowego, niekiedy zabaw­nego i wzruszającego dramatu w kosmicznej przestrzeni na scenie teatru. Dwóch kosmona­utów, którzy stracili kontakt z Ziemią, przeżywający kryzys wie­ku średniego szkocki urzędnik ad­ministracji państwowej, norweski negocjator na rzecz światowego po­koju, rosyjska tancerka erotyczna, francuski badacz UFO, logopeda z Edynburga poszukująca zaginio­nego męża - losy tych ludzi splata wyjątkowy zbieg okoliczności, łą­cząc intymne światy bohaterów w epicki dramat. Sztuka jest opo­wieścią o braku komunikacji w świecie, w którym wszystko wy­daje się misternie połączone. Spektakl reżyseruje Steve Livermore. Za rozbudowaną multime­dialną scenografię odpowiada Zofia Mazurczak, a wideoprojekcje przy­gotowuje Wacław Marat.

Występują: Małgorzata Ma­chowska, Małgorzata Pruchnik, Ro­bert Chodur, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Adam Mężyk, Piotr Na­pieraj.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji