Artykuły

Białystok. Objazdowy "Piotruś i Wilk" z BTL

W ramach projektu Teatr Polska Białostocki Teatr Lalek pokaże spektakl "Piotruś i Wilk", a w nowym sezonie zaprezentuje premierę "Burzy" według Williama Shakespeare'a w reżyserii Waldemara Raźniaka.

Najpierw spektakl według bajki muzycznej Sergiusza Prokofiewa, a później rozbudowane warsztaty edukacyjne. BTL rusza w objazd po regionie.

Wszystko za sprawą projektu Teatr Polska. BTL jako jeden z trzech teatrów lalkowych w Polsce zdobył uznanie komisji, która wybierała spektakle godne wsparcia finansowego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jednocześnie możliwe do pokazania poza macierzystą sceną. Samo przedstawienie, z którym aktorzy jadą w teren, zrealizowane w konwencji teatru cieni, z kolorowymi lalkami, staje się później pretekstem także do warsztatów plastycznych. Dzieci stworzą własne plansze oraz lalki, które będą mogły wykorzystać do zbudowania swojego teatru cieni.

Dziś BTL gra w Teremiskach, jutro o godz. 17 "Piotruś i Wilk" [na zdjęciu] zagoszczą w domu kultury w Łapach, 9 września - w GOK w Czeremsze, a dzień później w MGCKiS w Sokółce.

Wraz z nowym sezonem Białostocki Teatr Lalek planuje kilka premier, pierwsza miała miejsce wczoraj wieczorem. "Burzę" według Williama Szekspira wyreżyserował Waldemar Raźniak. Wsparty scenografią Jana Polivki i multimediami Krzysztofa Kiziewicza. - To spektakl, który korzysta ze środków teatru lalkowego, a dla aktorów jest okazją do spotkania się z literaturą z najwyższej półki - mówi Jacek Malinowski, dyrektor BTL.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji