Artykuły

Kielce. Koncert Magdaleny Idzik na Scenie Letniej

Znakomita mezzosopranistka rodem ze świętokrzyskiej ziemi. Magdalena Idzik będzie w niedzielę, 16 sierpnia kolejnym gościem Sceny Letniej Kieleckiego Centrum Kultury.

Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej imienia Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego profesor Małgorzaty Marczewskiej. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossiniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu "Śpiewnik domowy" Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn.

W swoim bogatym repertuarze artystka ma wiele partii mezzosopranowych, między innymi w takich operach jak: "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego, "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki, "Wesele" Figara, "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusa Mozarta, "Krakowiacy i Górale" Karola Kurpińskiego, "Madame Butterfly" Giacomo Pucciniego, "Podróż do Reims" Gioacchino Rossiniego, "Carmen" Georgesa Bizeta, czy "Rigoletto" Giuseppe Verdiego.

Bogaty i nieustannie poszerzany jest również repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśniarski artystki, który z powodzeniem wykonuje na estradach filharmonicznych w kraju i za granicą. Oklaskiwała ją publiczność sal koncertowych w Amsterdamie, Brukseli, Kolonii, Luksemburgu, Paryżu, Walencji, Nowym Jorku, Toronto i Tokio. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu "Requiem" Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrea Bocellego w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wzięła także udział w koncercie poświęconym pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz w uroczystej gali "Gwiazdy dla Europy" pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta Jose Cury.

W niedzielę, 16 sierpnia, Magdalena Idzik wystąpi na Scenie Letniej. Początek o godzinie 20.45.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji