Artykuły

Skowieszynek. Wesprzyj teatr w stodole

Zbiórka pieniędzy na Teatr Klepisko w za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl nie powiodła się, ale artyści nie przestają walczyć o swoje marzenia. Tym razem szukają pomocy na stronie wspieramkulture.pl. i apelują o poparcie akcji.

- Chociaż nasze potrzeby się nie zmieniły, to obniżyliśmy nieco oczekiwania - mówi twórca teatru Jan Tuźnik. - Za minimum przyjęliśmy 2000 zł, bo każda kwota jest dla nas ważna. Aktualnie pracujemy na pożyczonym sprzęcie, ale dążymy do tego, aby wyjść na swoje.

Klepiskowa scena muzyczna już ruszyła - sezon artystyczny zainaugurował koncert Dziadów Kazimierskich. Tłumy jakie zgromadziły się w podlubelskiej stodole utwierdziły aktorów w przekonaniu, że są jest potrzebni lokalnej społeczności.

- Stodoła znajduje się w Skowieszynku, malowniczej wsi oddalonej 4 km od Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Jeszcze niedawno leżało w niej zboże, teraz chcemy uklepać w niej swoje własne miejsce na teatralnej mapie Polski - dodaje Tuźnik.

Oficjalne otwarcie zaplanowano a połowę sierpnia. Będą to dwa dni pełne artystycznych przeżyć. Głównym punktem programu ma być pierwsza premiera naszego "Teatru na Klepisku". W rozkładzie znajdą się również różnorakie warsztaty, instalacje artystyczne, happeningi oraz koncerty. Wszyscy artyści, którzy zgodzili się z nami współpracować robią to w systemie non-profit.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji