Artykuły

Kraków. Interaktywny serial w TV Kraków

To pierwsza w polskiej telewizji próba realizacji interaktywnej noweli. W treści poruszać będzie bieżące problemy dnia codziennego, dziać się będzie w równoległych realiach (zima będzie zimą, święta świętami, a wakacje nastaną latem), zaś o przebiegu akcji decydować będą widzowie - informuje "Dziennik Polski".

Kilka dni temu Telewizja Kraków pokazała tylko próbki trzech scenariuszy. Trzy rodziny, złożone z ojca, jego córki i zięcia, ale każda z nich osadzona w innych realiach. Jedna, to rodzina inteligencka, gdzie nestor jest emerytowanym profesorem, jego córka malarką, a jej mąż biznesmenem, który uważa, że wszystko można kupić za pieniądze. W drugiej rodzinie nestor jest emerytowanym listonoszem, jego córka nauczycielką, a jej mąż - ziemianinem, żywiącym urazę do świata o to, że w przeszłości musiał popełnić mezalians. Nestorem trzeciej rodziny jest emerytowany wojskowy, pozostający w konflikcie ze swoim zięciem - byłym piłkarzem, obecnie zarabiającym jako taksówkarz. Elementem łagodzącym w tej rodzinie jest - jak zresztą we wszystkich - Ewa, córka i żona bohaterów.

O tym, która z tych propozycji będzie kontynuowana w postaci noweli, zdecydują widzowie - głosując na wybrany przez siebie model rodziny. Od nich także zależy, jaki nowela będzie nosiła tytuł, a także wszystko inne: akcja, dynamika, charakter postaci, ich konflikty, kłótnie i godzenie się. Wybrana rodzina będzie oczywiście rozwojowa. Ale na ile się rozwinie - to także zależy od decyzji widzów. Na pewno pojawi się para młodych ludzi. Jaka - o tym zdecydujemy sami.

Każdy z głosujących może stać się bohaterem filmu. Spostrzeżenia widzów, uwagi, propozycje i problemy dnia codziennego scenarzysta może wykorzystać, jako kanwę fabuły kolejnych odcinków.

Czy to się przyjmie? Czy widzowie "kupią" propozycję wspólnej zabawy, która może zaowocować dobrym serialem? Jedno jest pewne: jest to pierwsza w polskiej telewizji próba realizacji interaktywnej noweli, która w treści poruszać będzie bieżące problemy dnia codziennego, dziać się będzie w równoległych realiach (zima będzie zimą, święta świętami, a wakacje nastaną latem), zaś o przebiegu akcji decydować będą widzowie.

W tym rozwojowym serialu stała jest tylko grupa trzech aktorów. Nestora zagra Andrzej Kozak z Teatru Starego, jego córkę - Bożena Adamek z Teatru Słowackiego, a zięcia - Sławomir Sośnierz z Teatru Bagatela. Całość reżyserować będzie Stanisław Zajączkowski.

Pierwszy fabularny odcinek, stworzony na bazie sugestii widzów, będzie można obejrzeć w Telewizji Kraków w niedzielę, 15 stycznia o godz. 17.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji