Artykuły

Warszawa. Althamer TR1 i TR2

Paweł Althamer [na zdjęciu] w środę [11 stycznia] wieczorem i w niedzielę [15 stycznia] nad ranem zrealizuje w TR Warszawa swoją najnowszą inscenizację. Na czym będzie polegała i jaką rolę odegra w nim trzydziestu widzów - to na razie tajemnica.

Na ulotce zachęcającej do wzięcia udziału w tym wydarzeniu znalazły się jedynie zagadkowo brzmiące zdania oraz krótka biografia Pawła Althamera. - Nie chcemy zdradzać nic więcej - mówi Agnieszka Tuszyńska z TR Warszawa. - Nazwisko artysty, informacja o jego wcześniejszych realizacjach powinny wystarczyć.

Pierwszy etap inscenizacji zatytułowany "Althamer TR1" rozpocznie się jutro o godz. 21.30 i opatrzony jest hasłem "Przejdziesz na drugą stronę".

Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w drugiej części "Althamer TR2", będą musieli przyjść do teatru przy Marszałkowskiej w niedzielę o godz. 5.30 rano. Artysta zapewnia jednak: "Znajdą się w takim miejscu w Warszawie, w którym jeszcze nie byli i nigdy już nie będą".

Paweł Althamer - rzeźbiarz, performer, akcjoner, twórca instalacji filmów wideo - studiował na wydziale rzeźby warszawskiej ASP pod kierunkiem Grzegorza Kowalskiego. Z kolegami z pracowni, m.in. Katarzyną Kozyrą, Jackiem Markiewiczem, Jackiem Adamasem, współtworzył "pracownię Kowalskiego" vel "Kowalnię". W swoich realizacjach zastanawia się nad rolą i miejscem sztuki w wielkich skupiskach miejskich.

Za udział w happeningu Pawła Althamera trzeba będzie zapłacić 40 zł - rezerwacja biletów w kasie (tel. 0 22 629 02 20) oraz biurze organizacji widowni (tel. 0 22 629 45 54).

Natomiast filmy nakręcone podczas akcji "Althamer TR1 i TR2" obejrzeć można będzie za darmo. Pokaz zaplanowano na 16 stycznia o godz. 19 w siedzibie teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji