Artykuły

Kraków. Wakacyjne Warsztaty mistrzowskie

Teatr Nowy w Krakowie ogłasza nabór na warsztaty mistrzowskie, które poprowadzą wybitni profesorowie i aktorzy: prof. Anna Polony, Prof. Edward Dobrzański, Prof. Edward Linde-Lubaszenko, Prof. Elżbieta Karkoszka, prof. Monika Rasiewicz, Prof. Krzysztof Jędrysek

*Warsztaty odbędą się w okresie lipca/sierpnia 2015

*Udział w warsztatach jest bezpłatny

Nabór: CV wraz z opisem doświadczeń aktorskich prosimy nadsyłać na adres piotr@teatrnowy.com.pl

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach PO Teatr 2015 - Promesa: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru.

***

O PROJEKCIE AKTOR:

Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie chcąc włączyć się w obchody ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Polskiego teatru Publicznego realizuje w 2015 roku zestaw działań o charakterze edukacyjnym, promocyjnym i artystycznym pt. PROJEKT: AKTOR.

Podstawowym celem PROJEKTU: AKTOR jest zainicjowanie debaty na temat znaczenia mecenatu publicznego dla rozwoju polskiej sztuki a także miejsca teatru w debacie publicznej. Ważnym celem PROJEKTU: AKTOR jest dyskusja na temat pozycji aktora w teatrze współczesnym, w tym w sposób szczególny zwrócenie uwagi na sytuację w jakiej znajdują się emerytowani aktorzy; Zapraszając do współpracy najwybitniejszych aktorów starszego pokolenia (m. in. Anna Polony, Monika Rasiewicz, Tadeusz Huk, Edward Linde-Lubaszenko, Elżbieta Karkoszka) chcemy stworzyć oryginalną opowieść o teatrze współczesnym, posiłkującą się ich doświadczeniami teatralnymi i życiowymi. Tworząc warunki do współpracy i wymiany doświadczeń między wybitnymi krakowskimi aktorami, a debiutantami stawiającymi pierwsze kroki w swoich artystycznych karierach zamierzamy poprzez PROJEKT: AKTOR stworzyć oryginalną opowieść o aktorstwie, i jego społecznej funkcji.

W ramach PROJEKTU: AKTOR Stowarzyszenie Teatr Nowy zrealizuje cykl warsztatów mistrzowskich, spotkań i debat. Na scenie przy ul. Gazowej 21 odbędą się również pokazy performatywne oparte zarówno na tekstach klasycznych, jak i współczesnych.

W ramach projektu odbędą się:

1. WARSZTATY MISTRZOWSKIE

Do udziału w warsztatach mistrzowskich zaproszonych zostanie 12 młodych aktorów, którzy w trakcie warsztatów z wybitnymi krakowskimi aktorami (m.in. Anna Polony, Monika Rasiewicz, Elżbieta Karkoszka, Edward Linde-Lubaszenko, Tadeusz Huk) pracować będą nad inscenizacją "Aktora" Cypriana Kamila Norwida. Warsztaty Mistrzowskie zakończy się pokazem efektów pracy.

2. AKTOR - NOWY TEKST DRAMATYCZNY

W ramach projektu Stowarzyszenie Teatr Nowy zamówi nowy tekst dramatyczny, który, wychodząc od doświadczeń artystycznych zaproszonych do PROJEKTU: AKTOR wybitnych krakowskich artystów, opowiadać będzie o współczesnym aktorstwie, widzianym nie z perspektywy warsztatu pracy, ale indywidualnego doświadczenia osób wykonujących ten zawód.

3. SPOTKANIA I DEBATY

W ramach PROJEKTU:AKTOR na scenie przy ul. Gazowej 21 odbędzie się również cykl spotkań i debat poświęconych najwybitniejszym krakowskim aktorom, a także funkcjonowaniu teatru publicznego we współczesnej Polsce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji