Artykuły

Kielce. Półfinaliści Konkursu dla Debiutantów w Kubusiu

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach ogłosił wyniki I etapu Konkursu dla Debiutantów zorganizowanego w ramach projektu "Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach".

Jury w składzie: Joanna Braun - scenograf, Malina Prześluga-Delimata - dramatopisarka, pisarka, Robert Drobniuch - reżyser, dyrektor TLiA Kubuś w Kielcach, po zapoznaniu się z 22 projektami dotyczącymi realizacji w TLiA Kubuś w Kielcach spektaklu dla dorosłych i w związku z dużą ilością ciekawych koncepcji, postanowiło zakwalifikować do II etapu 5 zespołów realizatorskich (kolejność podana jest w porządku alfabetycznym):

1. zespół Katarzyny Dudzic-Grabińskiej,

2. zespół Aleksandry Jakubczak,

3. zespół Pawła Paszty,

4. zespół Anny Retoruk,

5. zespół Marty Streker.

W/w zespoły realizatorskie zostaną zaproszone na rozmowy z Jurorami 25 i 26 czerwca 2015 roku, podczas których szerzej przedstawią zawarty w zgłoszeniu pomysł.

Spośród nich Jurorzy wybiorą najlepszą koncepcję, na podstawie której twórcy przygotują spektakl w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, mając do dyspozycji profesjonalny zespół aktorski, techniczny, pracownie plastyczne, dział promocji oraz wszelką niezbędną pomoc potrzebną na początku zawodowej drogi. Zespół realizatorski będzie też mógł skorzystać z konsultacji i pomocy profesjonalnych twórców.

Dwaj pozostali uczestnicy II etapu mogą otrzymać ze strony Organizatora konkursu rekomendacje w innych teatrach.

Przygotowania do realizacji spektaklu odbywać się będą w okresie od 15 sierpnia do premiery, która zaplanowana jest na 22 listopada 2015 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji