Artykuły

Gdynia-Gdańsk. Szapołowska promuje "Pocałunki"

W sobotę 7 stycznia w Trójmieście przebywać będzie Grażyna Szapołowska. Aktorka będzie promować swoją najnowszą książkę "Pocałunki".

Z czytelnikami spotka się o godz. 12 w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1), a o godz. 16 w czytelni Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (Gdańsk, Targ Rakowy 5/6).

Na dwie biesiady literackie przyjeżdża w sobotę do Trójmiasta Grażyna Szapołowska. Aktorka wystąpi tym razem w roli pisarki - będzie promować swoją najnowszą książkę.

Niedawno ukazał się zbiór opowiadań autorstwa Grażyny Szapołowskiej, zatytułowany "Pocałunki". Te literackie impresje, opowiadające przede wszystkim o ludziach poszukujących miłości, były wcześniej publikowane w czasopiśmie "Pani".

Autorka zbioru spotka się z trójmiejskimi czytelnikami dwukrotnie. Oba spotkania odbędą się w sobotę 7 stycznia. Najpierw, o godz. 12, Szapołowska będzie promować swoją książkę w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera (ul. Zawiszy Czarnego 1), a o godz. 16 w czytelni Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (Gdańsk, Targ Rakowy 5/6).

Grażyna Szapołowska znana jest przede wszystkim jako aktorka. Publiczność pamięta głównie jej role w takich filmach, jak "Krótki film o miłości" i "Bez końca" Krzysztofa Kieślowskiego czy "Nadzorze" Wiesława Saniewskiego. Spośród jej ostatnich ważnych ról uwagę zwraca przede wszystkim wysoko oceniana Telimena w "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy. Wstęp na oba spotkania jest wolny.

Na zdjęciu: okładka książki Grażyny Szapołowskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji