Artykuły

Kraków. "53 wojny" - premiera w Ludowym

Teatr Ludowy zaprasza na premierę "53 wojny" w reż. Pawła Szumca. Premiera 12 czerwca 2015 na Scenie Pod Ratuszem.

Dla pań będzie to spektakl o miłości, dla panów - o wojnie, a tak naprawdę to pełna emocji opowieść o tym, jak dwoje ludzi z pasją, twórczych i ciekawych świata, wśród wielu realnych wojen, rozgrywających się bliżej i dalej od naszych domów i granic, stoczyło tę najważniejszą batalię - o siebie nawzajem, o dom i rodzinę.

Kanwą scenariusza jest książka Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym", w której autorka opowiada, jak po dwudziestu latach małżeństwa z Wojciechem Jagielskim reporterem "Gazety Wyborczej" i autorem wielu znakomitych książek, trafiła do szpitala psychiatrycznego z objawami stresu bojowego.

Była to choroba, którą przekazał jej mąż wraz ze w wszystkimi emocjami przywożonymi z każdej kolejnej wyprawy na wojnę do Afryki, Azji, na Zakaukazie Dlatego sceniczna opowieść będzie się toczyła niejako w dwóch planach: intymnym, niemal konfesyjnym, przepełnionym wielką samotnością i panicznym strachem o najbliższego człowieka i szerokim, społecznym, politycznym, ogarniętym wojną, tym z reportaży Wojciecha Jagielskiego

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji