Artykuły

Białystok. Bilet za 250 gr w BTL, Dramatycznym i Operze

To okazja, by nadrobić kulturalne zaległości i obejrzeć najważniejsze tytuły w specjalnej cenie. Z okazji jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce bilet na wybrane spektakle kosztuje tylko 250 groszy, czyli 2,5 zł.

23 maja Opera i Filharmonia Podlaska, Białostocki Teatr Lalek i Teatr Dramatyczny zagrają spektakle, na które będzie można kupić bilety za symboliczną cenę.

- To bardzo szlachetna inicjatywa i wielki gest ze strony ministerstwa, które finansuje akcję - ocenia Jacek Malinowski, dyrektor Białostockiego Teatru Lalek. - To właściwie jedyna taka okazja, by tak tanio kupić bilet na sztukę.

Dlatego spodziewa się prawdziwego tłumu. 23 maja, o godz. 18, BTL wystawi "After Play" z Sylwią Janowicz-Dobrowolską i Ryszardem Dolińskim. Teatr Dramatyczny na tę okazję o godz. 20 proponuje spektakl "Guguły".

W obchody teatralnego święta włączyła się także Opera i Filharmonia Podlaska. W tym dniu Opera i Filharmonia Podlaska o godz. 12 zaprezentuje specjalny, półtoragodzinny pokaz opery "Czarodziejski flet" [na zdjęciu] Wolfganga Amadeusza Mozarta.

- Taka akcja to świetny sposób i pretekst, żeby lepiej poznać operę i atrakcje jakie oferuje nie tylko na estradzie. A naszą ideą jest dostępność, otwartość - mówi Damian Tanajewski, dyrektor OiFP.

Bilety za 250 groszy będzie można kupić od 11 maja. Dostępne będą tylko w kasach. To ma zachęcić widzów - przede wszystkim tych, którzy do teatrów przychodzą rzadko - by przekonali się, że nie jest to miejsce niedostępne. Jedna osoba może kupić maksymalnie pięć wejściówek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji