Artykuły

Otrębusy. Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury rozdane

Już po raz dziewiąty przyznano Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Uroczysty koncert odbył się w sobotni wieczór w podwarszawskich Otrębusach.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu to m.in. soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz gwiazdy Metropolitan Opera i Teatro alla Scala. Nagrodzono wybitnych i znanych artystów oraz utalentowanych młodych twórców.

W kategorii najlepszy dyrygent nagrodę otrzymała Ewa Michnik, dyrektorka wrocławskiej opery, a znakomitemu choreografowi Emilowi Wesołowskiemu wręczono laur za całokształt twórczości. Najlepszymi reżyserami zostali Zbigniew Macias oraz Ran Arthur Braun. Najlepszym choreografem uznana została Izadora Weiss, która stworzyła w ostatnim czasie kilka wybitnych spektakli w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Twórcy spektakli "Rodzina Adamsów" oraz "Kawalera srebrnej róży" otrzymali z rąk Wiesława Ochmana statuetkę Jana Kiepury za najlepsze spektakle muzyczne. Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", patrona prasowego imprezy, uhonorował nagrodą dla najlepszej debiutantki Magdalenę Wachowską. Najlepszym debiutantem był Andrzej Filończyk. Barbara Hanicka i Grzegorz Policiński otrzymali nagrody w dziedzinie scenografii. Statuetkę dla najlepszych tancerzy odebrali Aleksandra Liaszenko oraz Maksim Wojtiul. Za najlepszych śpiewaków uznano Annę Bernacką i Annę Lubańską, oraz Artura Rucińskiego i Rafałą Siwka.

Wszyscy nagrodzeni wystąpili w koncercie, wraz z orkiestrą pod batutą Jacka Bonieckiego. Soliści Baletu Narodowego Aleksadnra Liaszenko i Maksim Wojtiul zatańczyli fragment z "Don Kichota".

Gospodarzami wieczoru byli Alicja Węgorzewska oraz Jerzy Snakowski. Muzyczną ucztę uświetnił skrzypek Bogdan Kierejsza, który po krótkim recitalu wystąpił z Alicją Węgorzewską w arii Carmen Bizeta. Wśród zaproszonych gości byli też Grażyna Brodzińska i Jacek Wójcicki. Oni wraz z Alicją Węgorzewską zaśpiewali na koniec słynny utwór z repertuaru Andrei Bocellego "Time, to Say Goodbye". Koncert odbył się w nowej sali matecznika zespołu Mazowsze w Otrebusach.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji