Artykuły

Warszawa. Sylwester w teatrach

Wiele warszawskich teatrów, jak co roku, przygotowuje na Sylwestra specjalne przedstawienia, szampan i niespodzianki. Większość stołecznych scen proponuje na ostatni wieczór roku repertuar łatwy, przyjemny i obowiązkowo ze znanymi i lubianymi aktorami.

W Teatrze Kwadrat - komedia "Dwie morgi utrapienia" z, miedzy innymi, Janem Kobuszewskim i Piotrem Wawrzeckim.

W Komedii - farsa "Węże" z Magdaleną Wójcik i Jerzym Bończakiem,

w Syrenie - komedia "Pecunia non olet?" z Wojciechem Malajkatem i Hanną Śleszyńską.

W Teatrze na Woli będzie zaś można zobaczyć występ krakowskiej Grupy Rafała Kmity "Aj waj! Czyli historie z cynamonem".

Po spektaklach widzowie zapraszani są na poczęstunek z szampanem. W stołecznej Syrenie przewidziana jest kolacja, zabawa przy muzyce i loteria fantowa. Będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród, między innymi, dwuosobową wycieczkę zagraniczną. Dyrektor teatru Barbara Borys-Damięcka podkreśla, że od lat część pieniędzy ze sprzedaży biletów na wieczory sylwestrowe teatr przekazuje na cele charytatywne, w tym roku na dożywianie dzieci na Podlasiu.

Na sylwestrowy wieczór z jedną gwiazdą - Michałem Żebrowskim [na zdjęciu] - zaprasza natomiast Teatr Studio. Tradycją stało się, że w ten szczególny wieczór teatr wystawia najbardziej lubiany przez widzów spektakl roku. W 2005-ym był to monodram Wojciecha Kuczoka "Doktor Haust" w reżyserii Magdaleny Piekorz. Teatr przygotował też niespodzianki dla widzów sylwestrowego przedstawienia.

Wiele atrakcji czeka tych, którzy Sylwestra spędzą w teatrze rewiowym "Sabat". Dyrektor sceny Małgorzata Potocka zaprasza na "Sentymentalną podróż po świecie" w towarzystwie wokalistów oraz długonogich tancerek. Po spektaklu scena przemieni się w parkiet, gdzie do białego rana goście wirować będą w rytm złotych przebojów śpiewanych przez artystów teatru. Przewidziane są konkursy tańca i wiele atrakcyjnych nagród.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji