Artykuły

Rybnik. "It's All About Bravery" na Dzień Tańca

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, a 29 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Tańca. Włączając się skromnie w obchody tych twórczych świąt Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza w 25 kwietnia o godz. 19 na spektakl zespołu Skin the Cat oraz teatru tańca "Movytza" oparty na technice tańca współczesnego.

Punktem wyjścia do stworzenia spektaklu była subiektywna diagnoza relacji, jakie funkcjonują w naszym otoczeniu. Twórcy podczas pracy postawili sobie kilka pytań związanych z lękiem przed samotnością, obawą przed upływem czasu i strachem przed zranieniem.

Przybliżając koncepcję spektaklu Katarzyna Baran, autorka choreografii, mówi:

"Jesteśmy sami. Sami ze sobą, z tym co nas spotkało, z tym co teraz, z tym czego się boimy, z tym co za chwilę. Ludzie pojawiają się nagle nie wiadomo skąd i znikają - nie wiadomo gdzie. Przychodzą i odchodzą. Zmieniają nas. Dostrzegamy ich dopiero, kiedy są daleko i nie mogą wrócić. Co byś zrobił, gdybyś się odważył? Co byś powiedział? Jutro tego wszystkiego może już nie być. I jeżeli w naszych rękach jest to, żeby chociaż przez chwilę być mniej samotnym - to dlaczego nie zaryzykować? To wszystko kwestia odwagi. Tylko ona powoduje, że tęsknota za tym, co już nie nasze staje się do zniesienia. Człowiek ma w sobie tyle tęsknoty. Człowiek ma w sobie tyle odwagi."

Premiera spektaklu odbyła się 6 grudnia 2014 r. w Krakowie. Wykonawcy: Anna Kasprzak, Katarzyna Baran, Wojciech Chowaniec, Paweł Głowaty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji