Artykuły

Sopot. Setka "Słodkiego ptaka młodości"

Jutro o godzinie 20.30 na Scenie Kameralnej w Sopocie Teatr Wybrzeże zaprezentuje po raz setny jeden ze swoich najlepszych spektakli - "Słodkiego ptaka młodości" Tennessee Williamsa w reż. Grzegorza Wiśniewskiego z wybitną i wielokrotnie nagradzaną kreacją Doroty Kolak.

Premiera SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI odbyła się 10 maja 2008 roku na Scenie Malarnia. Spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem krytyki teatralnej i publiczności i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych widzów. Dorota Kolak za wybitną kreację Alexandry del Lago otrzymała Grand Prix Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz SZTORM ROKU Gazety Wyborczej.

O SPEKTAKLU

Chance Wayne - główny bohater SŁODKIEGO PTAKA MŁODOŚCI - powraca do rodzinnego miasteczka po nieudanej próbie zrobienia kariery w Hollywood. Towarzyszy mu podstarzała gwiazda kina - Księżniczka Kosmonopolis. Chance Wayne robi wszystko, by nie widzieć, że lata nieobecności zmieniły tak jego, jak i mieszkańców miasteczka, rządzonego przez radykalnego prawicowego polityka - Bossa Finleya.

"Największym atutem spektaklu jest jednak gra Doroty Kolak. Jej rola to wielka kreacja. Zachwycająca i poruszająca zarazem. Bohaterkę poznajemy w chwili, gdy jest na dnie, zdruzgotana upływającym czasem i przekonana, że najlepsze lata ma już za sobą. O przyszłości myśli z niepokojem. Wie, że aktorstwo, które traktowała zawsze jako istotę i sens życia, jest czymś niewymiernym. Ale ta zniszczona alkoholem i budząca współczucie gwiazda jest w stanie dokonać niezwykłej wolty, uwierzyć w siebie, stać się kobietą silną i triumfującą." Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji