Artykuły

Kraków. 100. spektakl "Księgi lasu" w Operze Krakowskiej

7 marca na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej zostanie zaprezentowany setny spektakl "Księgi lasu" według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego i do muzyki Jana Hnatowicza.

"Księga lasu" to teatralno-muzyczna baśń o ekologicznym przesłaniu. Jej bohaterem jest Drwal Maciej, którego podczas sobotniego spektaklu będzie kreował Andrzej Biegun. Próbuje on uratować las, a w jego licznych przygodach towarzyszą mu ostatni leśni mieszkańcy...

Na scenie zobaczymy również: Karin Wiktor-Kałucką (Siostra Echo, Królowa Pszczół), Martę Abako i Małgorzatę Sznajder-Dziechciowską (Siostry Echo), Agnieszkę Cząstkę (Motyl), Michała Kutnika (Pająk), Małgorzatę Hyży-Wypart (Pszczoła-Strażniczka), Janusza Dębowskiego (Zaskroniec-Medyk), Studio Baletowe oraz Zespół instrumentalny Opery Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Szczepańskiego.

Przedstawienie adresowane jest zarówno do najmłodszych widzów, jak i do ich rodziców i wychowawców. Może być inspiracją do rozmowy o tym, co jest w życiu ważne i godne poszanowania.

Spektakl cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widzów i jest nieustannie wypatrywany na afiszu naszego teatru. Do tej pory przedstawienie obejrzało blisko 15 000 młodych osób.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji