Artykuły

Tarnów. "Inny świat" na placu Sobieskiego

W niedzielę - 1 marca Teatr im. Solskiego zaprasza na czytanie fragmentów "Innego świata" Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Aktorów Jerzego Pala i Mariusza Szaforza spotkać będzie można o godz. 14.30 w replice tramwaju na placu Sobieskiego.

"Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w adaptacji Szczęsnego Wrońskiego to spektakl, którego kanwą jest wstrząsająca relacja autora z pobytu w łagrach sowieckich w Witebsku i Jercewie, to opis brutalnych metod totalitaryzmu komunistycznego i walki o przeżycie i zachowanie ludzkiej godności.

- Termin czytania wspomnień Grudzińskiego został wybrany nieprzypadkowo - 1 marca przypada bowiem Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Wielu żołnierzy AK już po wojnie trafiło do sowieckich łagrów. Z kolei na 15 marca została zaplanowana premiera spektaklu "Inny świat" - mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny Teatru Solskiego.

Podczas czytania na Placu Sobieskiego będzie można również spotkać przedstawicieli Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. 16. Pułku Piechoty działającej przy Polskim Towarzystwie Historycznym "Sokół - Świat Pracy". Członkowie tej grupy starają się popularyzować historię Wojska Polskiego, w tym także żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

***

Czytanie rozpocznie się 1 marca o godz. 14.30 w tramwaju zlokalizowanym na placu Sobieskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji