Artykuły

Gdańsk. Jerzy Limon nominowany w plebiscycie RMF Classic

Profesor Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, został nominowany w Plebiscycie MocArty RMF Classic 2014 w kategorii Człowiek Roku 2014. Pozostali nominowani w tej kategorii, to: aktor Tomasz Kot, pisarka Olga Tokarczuk, kajakarz i podróżnik Aleksander Doba oraz neurochirurg dr Paweł Tabakow.

Nominacja jest tym ważniejsza, że pochodzi od słuchaczy RMF, którzy musieli poprzeć ją również odpowiednim uzasadnieniem.

Treść uzasadnienia nominacji Profesora Jerzego Limona:

"Za to, że swoim uporem i konsekwencją doprowadził do otwarcia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Oficjalna ceremonia otwarcia gmachu Teatru (wrzesień 2014 r.) była zwieńczeniem wieloletnich starań Profesora o powstanie polskiego "Globe Theatre". Profesor Jerzy Limon - na co dzień anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog - był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność "szekspirowską" - otrzymał m. in. Honorowy Order Imperium Brytyjskiego w stopniu Oficera."

RMF Classic pisze na swojej stronie:

"Poniższa lista Nominowanych jest dowodem na to, że trafnie potraficie oceniać dokonania niezwykłych ludzi i doceniać wartościowe wydarzenia nie tylko w świecie kultury i sztuki, ale także w innych dziedzinach życia. Jesteśmy zgodni w tej ocenie. Szczególnie cieszy nas fakt Waszych wyborów w kategorii Człowiek Roku. Tak, jak Wy, podzielamy opinię, że w tej kategorii na najwyższe oceny zasługują ludzie pełni pasji i uporu w dążeniu do celów, wierni swoim ideałom, tacy, którzy swoją twórczością czy innymi osiągnieciami sprawiają, że nasz świat staje się lepszy. Zresztą, za każdą z nominacji w poszczególnych kategoriach kryją się niezwykli ludzie."

Wyniki plebiscytu poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 9 marca w Warszawie.

Na zdjęciu: Prof. Jerzy Limon z Orderem Imperium Brytyjskiego, wręczonym w Rezydencji Ambasadora Brytyjskiego Robina Barnetta, Warszawa, 29 stycznia 2015 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji