Artykuły

Kielce. Słuchowiska wg Grzegorza Kozery

Takiej produkcji jeszcze w Radiu Kielce nie było. Co tydzień, w czwartek, o godz. 9 wieczorem zabierać będziemy Państwa w świat teatru wyobraźni - zapowiada Joanna Gergont-Woś, redaktor naczelna Radia Kielce.

"Przy Radiowej 4. Teatr Polskiego Radia Kielce" to nasze najnowsze przedsięwzięcie, które nawiązuje do najlepszych tradycji sztuki radiowej.

Na podstawie opowiadań sanatoryjnych Grzegorza Kozery pt. "Kuracja" przygotowaliśmy serię słuchowisk. Inscenizację i główną rolę narratora wziął na siebie redaktor Ryszard Koziej, wystąpią aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego - Teresa Bielińska i Mirosław Bieliński. W tle, w epizodach usłyszeć będzie można także pracowników Radia Kielce.

Muzykę do kolejnych odcinków słuchowiska skomponował Włodek Kiniorski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców "world music", a realizacją dźwiękową zajął się Jerzy Sidorowicz.

"Kuracja" to zbiór opowiadań kieleckiego prozaika, poety, dziennikarza i blogera Grzegorza Kozery. Bohaterami są kuracjusze z sanatorium Włókniarz w Busku-Zdroju, którzy, jak się okazuje, nie zawsze koncentrują się na poprawie zdrowia.

Ich przygody, romanse opisane są z przymrużeniem oka, ale opowiadania zawierają w sobie także dosyć surową ocenę przywar ludzkich: małostkowości, zakłamania, cwaniactwa i cynizmu.

Uroczysta premiera pierwszego słuchowiska "Przypadek Marianny" odbędzie się 5 lutego o godz. 21.10 w Studiu Gram Radia Kielce. Transmitować ją będziemy na antenie Radia Kielce.

***

Przy Radiowej 4

Teatr Polskiego Radia Kielce

"Kuracja. Opowiadania sanatoryjne"

Autor:

Grzegorz Kozera

Inscenizacja:

Ryszard Koziej

Muzyka:

Włodek Kiniorski

Narrator:

Ryszard Koziej

Aktorzy:

Teresa Bielińska, Mirosław Bieliński,

Pracownicy Radia Kielce

Realizacja:

Jerzy Sidorowicz

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji