Artykuły

Warszawa. Dziś premiera "Ruby" w Teatrze WARSawy

Teatr WARSawy zaprasza 11 lutego na premierę futurystycznej komedii romantycznej "Ruby".

REŻYSER Adam Sajnuk o spektaklu: Robię futurystyczną komedię romantyczną, idąc tropem filmowym. To nowy gatunek, który łączy obyczajowość, nadzwyczajne zdarzenia, melodramat, a wszystko to w opakowaniu science fiction. Wybrałem ten konkretny film, bo należy do tego nurtu, a jest nieznany.

"Ruby" to baśń fantasy. Bohater pisze o dziewczynie swoich marzeń i nagle ta dziewczyna pojawia mu się w domu, a on może na stronicach powieści wpływać na nią, trochę jak Pan Bóg. Decyduje kim ona jest i jaka jest dla niego.

***

Mateusz Banasiuk o spektaklu: Jest to nietypowy tekst jak na realizację teatralną, ponoć to futurystyczna komedia romantyczna. Nie wiem czy będzie romantyczna, nie wiem czy będzie komedia, na pewno będzie futurystyczna. Wgłębiam się w postać, którą gram i mam wrażenie, że jest bardzo podobna do mnie, że ja mam w sobie postać Calvina. Ten spektakl to coś, na co bardzo długo czekałem.

O teatrze: Czuję się świetnie w Teatrze Warsawy, w tych murach i wśród tych ludzi, jestem zachwycony obsadą, to ogromna siła tego spektaklu. Odkąd zadebiutowałem w "Zaklętych rewirach", marzyłem, żeby wrócić tutaj. Przez ten czas grałem w wielu filmach, serialach, teatrach i przekonałem się, że nie ma lepszego reżysera od Adama Sajnuka. Tutaj nie gramy jak w serialu, to jest prawdziwy teatr i ja chcę w takim teatrze pracować!

***

Maja Bohosiewicz o spektaklu: "Ruby" to piękna historia miłosna. Poprzez swój magiczny akcent przenosi nas w odległe od siebie stany i emocje. Daje nam impuls do refleksji, czy mamy prawo zmieniać ludzi pod swoje dyktando i czy istnieje prawdziwy ideał.

O teatrze: Teatr WARSawy to miejsce z duszą, ale miejsca tworzą ludzie. Adam Sajnuk to wyjątkowo empatyczny i otwierający aktorów reżyser. Ma w sobie niesłychaną wrażliwość i dużą cierpliwość.

***

Sonia Bohosiewicz o spektaklu: Będzie śmiesznie, będzie romantycznie, będzie magicznie. Oprócz tego jest to tekst dotykający trudnej kwestii, mówiący o tym, czy powinniśmy się naginać w związku do siebie nawzajem, czy możemy kogoś konstruować na swoje wyobrażenie.

O teatrze: Uwielbiam ten teatr i całą jego konstrukcję - od foyer, przez garderoby, po ludzi tu pracujących. Jest mi tu cudownie - pracuję nad sztuką, która mi się podoba, ze zdolnym reżyserem, z aktorami, których lubię.

***

Sławomira Łozińska o teatrze: Od dłuższego czasu jestem więcej niż aktywnym widzem teatru Adama Sajnuka, w związku z tym zaproszenie mnie do tego spektaklu traktuję jako spotkanie z reżyserem wpół drogi. Jego konsekwencja tytułowa jest mało ortodoksyjna. Adam jest twórcą teatralnym szeroko otwartym na całość: na teatr mieszczański, offowy, kabaretowy. Zawsze zaskakuje mnie fakt, że mieści w sobie taką niekonsekwencję w tej konsekwencji. Próbuje różnych gatunków i robi to w sposób nieprzypadkowy Adam świetnie porusza się w adaptowaniu filmów. Ma swój klucz. Opowiada bardzo dobrym językiem, świetnie czyta nuty teatralne.

***

Edyta Olszówka o spektaklu: "Ruby" traktuje o szukaniu tożsamości, o tym, jak sobie dać radę z sukcesem i potem móc iść dalej. Uczy nas, co zrobić, żeby nas nie uśpił sukces. Ukazana jest klęska człowieka z powodu jego sukcesu. Ten spektakl pokazuje też, jak bardzo technika oddaliła nas od siebie, jak bardzo zamykamy się w swoich cubach i jak bardzo boimy się zbliżyć do drugiego człowieka.

O teatrze: Jestem wielbicielką teatru Sajnuka, od lat oglądam wszystkie jego spektakle. Marzyłam, żeby zagrać w którymś z nich. Kino Wars było moim ulubionym kinem, bardzo się cieszę, że powstał tu Teatr WARSawy. To miejsce jest bardzo potrzebne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji