Artykuły

Toruń. Prapremiera węgierskiej sztuki u Horzycy

17 stycznia w Teatrze im. Horzycy odbędzie się czwarta premiera bieżącego sezonu - "Cyber Cyrano" Istvána Tasnádiego w reż. Uli Kijak.

Nie ma Cię w internecie? Nie istniejesz. Przynajmniej w świecie nastolatków, którym rządzą portale społecznościowe typu Facebook czy Twitter będące wyznacznikami popularności, a nawet... egzystencji. Jesteś gruba? Jesteś pryszczaty? A może po prostu nikt cię nie lubi? W internecie nie ma to znaczenia, bo w sieci wszyscy są atrakcyjni i lubiani. O ile jednak nicki czy konta na Facebooku mogą być fałszywe, o tyle emocje są jak najbardziej autentyczne. Wiedzą o tym doskonale - trójka nastolatków: Zsuzsi, Mate i Heni, którzy - podobnie jak ich rówieśnicy - żyją w dwóch równoległych światach - realnym i wirtualnym. Jednak w internecie - jak w realu - miłość, przyjaźń, potrzeba akceptacji i zaufanie są wystawiane na takie same, jeśli nie cięższe próby, ponieważ możliwości kłamstwa i manipulacji jest o wiele więcej. To, w jaki sposób skończy się zabawa naszych bohaterów w sieci, zaburzy ich świat, i to nie tylko ten wirtualny.

"Cyber Cyrano", który jest inspirowany prawdziwą historią, brawurowo balansuje na granicy teatru i internetowego czatu, pokazując jak cienka granica istnieje między rzeczywistością realną a wirtualną.

Na spotkanie z realizatorami spektaklu "Cyber Cyrano" w ramach "Studenckiego wtorku" zapraszamy 20 stycznia po spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji