Artykuły

Białystok. "Spragniony" - kolejna produkcja u Węgierki

W Teatrze Dramatycznym rozpoczęły się prace nad kolejną produkcją. 18 grudnia na małej scenie odbędzie się premiera spektaklu "Spragniony" w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Przedstawienie powstaje na motywach książki "Dry" Augustena Borroughsa. Na małej scenie teatru widzowie będą mogli zobaczyć w nim Marka Tyszkiewicza. "Spragniony" to monolog człowieka zagubionego w gąszczu konfabulacji. Nagradzany "za to" w życiu zawodowym, traci "przez to" w życiu prywatnym. Spragniony alkoholik, spragniony copywriter, spragniony miłości. Przez pół dnia emocje, emocje i jeszcze raz emocje, a przez drugie pół - fakty, fakty, fakty. Tak samotny człowiek przeżywa życie w ciągłym niedosycie. "On" opowiada z przymrużeniem oka to, co w życiu ważne i czyni ważnym to, co z początku wydaje się płoche.

- "Spragniony" to historia niejednoznaczna, tak jak niejednoznaczna jest potrzeba i głód, z których wynikają trudne do ugaszenia "pragnienia". Główny bohater to człowiek sukcesu, przepracowany i coraz bardziej wypalony pracownik agencji reklamowej, "artysta", jak sam o sobie mówi. Pewnego dnia musi stanąć sam na sam ze sobą i to spotkanie jest najtrudniejszym z dotychczasowych spotkań. Co się kryje pod podszewką sukcesu, jakie są koszty życia w wirtualnym świecie, gdzie szukać ucieczki przed samym sobą - monodram Marka Tyszkiewicza to nieprzypadkowy wybór dla nieprzypadkowego aktora - mówi Agnieszka Korytkowska-Mazur.

Do współpracy przy realizacji przedstawienia zostali zaproszeni m.in. Jacek Malinowski, który przygotowuje scenografię oraz Bartłomiej Woźniak - autor muzyki. 18 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się pokaz premierowy. Następnie przedstawienie będzie można obejrzeć: 19, 20 oraz 21 grudnia o godz. 18.00. Bilety w cenie: 35 zł - spektakl premierowy, 25 zł - bilet normalny, 20 zł - bilet ulgowy 12,50 zł - bilet studencki, dostępne są w Kasie Teatru oraz na www.dramatyczny.pl/bilety.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji