Artykuły

Warszawa. "The Blue Room" z Krakowa w Studio

Młodzi aktorzy w głośnej sztuce "The Blue Room" Davida Hare'a. W Teatrze Studio pokazany zostanie gościnnie spektakl dyplomowy z krakowskiej PWST. Nad tekstem brytyjskiego autora ze studentami pracowała Agnieszka Glińska.

David Hare w "The Blue Room" odwołuje się do "Korowodu" - sztuki austriackiego pisarza Arthura Schnitzlera, która na przełomie XIX i XX wieku, opowiadając o korowodzie romansów, w których każdy z kochanków zdradza partnera z następnym, wywołała skandal

obyczajowy i była zakazana. Zmieniły się czasy, ale ludzie pozostali tacy sami - zdaje się mówić autor "The Blue Room". Jesteśmy świadkami spotkań kolejnych par, intymnych relacji bohaterów, obserwujemy ich w barach, hotelach, za kulisami teatru, w domowych sypialniach.

Agnieszka Glińska sięgała już i po "Korowód", na podstawie którego przygotowała w 1997 roku spektakl w Teatrze Ateneum, i po "The Blue Room", który pod polskim tytułem "Przestrzeń smutku" reżyserowała w 2003 roku w Teatrze Telewizji. Teraz w sztuce Dauida Hare'a zobaczyła materiał na spektakl ze studentami. Uznała, że przyglądając się, niemalże jak pod mikroskopem różnym relacjom międzyludzkim, zderzając się z gorzkim i bezwzględnym obrazem świata, ci młodzi aktorzy będą mogli podzielić się z widzem swoją wrażliwością, swoimi emocjami. Przedstawienie miało premierę w Krakowie w lutym tego roku. Wzięli w nim udział studenci IV roku wydziału aktorskiego krakowskiej PWST: Mikołaj Jodliński, Michał Nowak, Alicja Karluk, Damian Strzała, Ewa Porębska,

Kamil Mróz, Małgorzata Kowalska, Maciej Charyton, Lena Schimscheiner i Marek Grabiniok. Autorką przekładu jest Małgorzata Semil, scenografia: Maja Skrzypek, choreografia: Weronika Pełczyńska, światło: Karolina Gębska, opracowanie muzyczne: Franek Przybylski, konsultacja muzyczna: Marcin Januszkiewicz. Pokazy w Teatrze Studio: środa (26 listopada) o godz.19 oraz czwartek (27 listopada) o godz. 18 i 20.15. Bilety 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji