Artykuły

Moskwa. Sukces baletu Azarkevitcha

Spektakl "Lux Aeterna" Alexandra Azarkevitcha znalazł się na liście najważniejszej rosyjskiej nagrody teatralnej "Złota Maska" wśród najbardziej zauważalnych spektakli w sezonie teatralnym 2013/2014.

Premiera baletu "Lux Aeterna" (na zdjęciu) w inscenizacji i choreografii Alexandra Azarkevitcha do muzyki Hanny Kulenty odbyła się 16 grudnia 2013 roku w Państwowym Teatrze "Balet Jewgienia Panfiłowa" w Permie.

Na tzw. LONG LIST w kategorii "Teatr muzyczny" balet Azarkevitcha wymieniony został wraz ze spektaklami wystawionymi w takich teatrach jak m.in.: Teatr Maryjski w Petersburgu, Teatr Aleksandryjski w Petersburgu, Teatr Bolszoj w Moskwie, Moskiewski Akademicki Teatr Muzyczny im. Stanisławskiego i Niemirowicza-Danczenki, Nowosybirski Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu, Jekaterynburski Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu, Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Piotra Czajkowskiego w Permie.

"Złota Maska" to najbardziej prestiżowa państwowa nagroda w Rosji wręczana we wszystkich kategoriach teatralnych: teatr dramatyczny i teatr lalkowy; teatr muzyczny: opera, balet, operetka, musical. To także najważniejszy rosyjski festiwal teatralny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji