Artykuły

Tychy. Bruno Schulz na ekranie Andromedy

19 i 20 listopada o godz. 18.30 w Pasażu Kultury Andromeda odbędą się przedpremierowe pokazy telewizyjnego filmu o Brunonie Schulzu w reż. Adama Sikory. W tytułowej roli tyszanin - Sławomir Żukowski.

Jak mówi, filmu jeszcze nie widział. Dlaczego?

- Przesyłka przyszła wczoraj i płyta trafiła od razu do rąk Andrzeja M. Marczewskiego, dyrektora Teatru Małego w Tychach - śmieje się S. Żukowski. - Kto, jak kto, ale on zna się na Schulzu najlepiej.

Tyska projekcja miała się odbyć tylko raz, wstępnie myślano o zamkniętym pokazie. Na szczęście te plany szybko zmieniono. Obraz tak bardzo spodobał się dyrektorowi tyskiego teatru, że zapadła decyzja - seanse będą dwa. Dla wszystkich! W efekcie tyszanie będą mieli okazję, jako pierwsi zobaczyć historię jednego z najciekawszych polskich pisarzy XX wieku wyreżyserowaną przez Adama Sikorę. Prapremiera na ekranie Andromedy już w najbliższą środę i czwartek.

- Film jest niezwykle ciekawy i myślę, że najlepszy wśród dotychczasowych prób zmierzenia się z fenomenem Brunona Schulza przez kino - zapewnia Andrzej Maria Marczewski. - Zapraszamy! To niezwykła okazja, by zobaczyć dzieło przed telewizyjną premierą. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji