Artykuły

Warszawa. Stanisław Górka zaśpiewa na Elektoralnej

Teatr Mazowiecki zaprasza 27 i 28 października o godz. 20 na monodram z piosenkami "One & My!" w wykonaniu Stanisława Górki, z towarzyszeniem Jerzego Derfla.

Proszę Państwa!

Z pewnością, co najmniej niektórzy z Was zastanawiali się przez moment, co znaczy tajemniczy tytuł naszego spotkania: ONE & MY? Jednak w błędzie pozostaje ten, kto próbuje rozszyfrować go za pomocą słownika angielskiego, choć, wnosząc z wyglądu tytułu, błędu nie popełnia. A teraz proszę przeczytać go po polsku. Po prostu! "One i My"!

One, czyli Wy, drogie nieocenione kobiety i My, czyli my, niedocenieni mężczyźni. Ot i cała tajemnica. A teraz: ad rem! Sama konstelacja obecności obok siebie kobiet i mężczyzn to za mało. Ten banalny fakt jest nasycony niezwykle bogatą treścią. Punktem wyjścia do dalszej dogłębnej analizy tej treści jest dość oczywista obserwacja: zasadnicza różnica płci, która jest powodem całej antologii przyjemności, satysfakcji, nieporozumień, sprzeczności czy konfliktów, na czarnej rozpaczy kończąc. Zabiegani, przytłoczeni codziennością ludzie zazwyczaj nie mają czasu zastanowić się nad tym, co się dzieje z ich wzajemną relacją, skąd się bierze ta cała wymieniona powyżej "antologia", czy można coś z tym dictum zrobić, czy też są to sprawy, na które i tak nie mamy wpływu, bo matka natura itd. Itd.

Pragniemy szanownemu Państwu przedstawić nasz punkt widzenia na te kwestie, pozostając z nadzieją, że obecne na widowni pary małżeńskie, konkubenckie oraz przedstawiciele heteroseksualnych związków partnerskich wrócą do domu jednak razem, jednym samochodem, wypełniając podróż ożywioną gorącą dyskusją, pomimo tego, że pozwoliliśmy sobie dzisiejszego wieczoru przemówić szczerze i drażliwie w waszym imieniu i interesie.

***

27, 28 PAŹDZIERNIKA 20.00

Teatr Mazowiecki

ONE & MY ! Stanisław Górka (SPEKTAKL GOŚCINNY)

Warszawska Premiera godz. 20.00 (monodram z piosenkami)

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

ONE & MY!

Stanisław Górka z towarzyszeniem Jerzego Derfla (przy fortepianie)

Scenariusz i reżyseria

TADEUSZ WIŚNIEWSKI

Na motywach książek Allana i Barbary Pease

Kierownictwo muzyczne

JERZY DERFEL

Produkcja et varia

PIOTR SIŁA

Bilety: 40 zł - normalny, 30 zł - ulgowy (emeryci, studenci posiadający legitymacje). Bilety dostępne przez www.eBilet.pl, w Empikach, poprzez aplikację mobilną GOING oraz www.ewejsciowki.pl i w siedzibie MIK (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708 380

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji