Artykuły

Zielona Góra. I Festiwal Kabaretu

Od 7 do 10 grudnia w Zielonej Górze rządzić będzie zorganizowana grupa kabareciarzy. I to nie tylko zielonogórskich, choć to właśnie od występów naszych grup zacznie się czterodniowe święto śmiechu. Do naszego miasta zjadą się dodatkowo rozśmieszacze znani z telewizji i scen niejednego przeglądu. Powód? Wtedy odbywać się będzie I Festiwal Kabaretu Zielona Góra 2005.

Zawitają do nas tuzy rozśmieszające, takie jak kabaret Ani Mru Mru, Łowcy.B, Grupa Rafała Kmity, Hrabi, Formacja Chatelet, Jachim Presents, kabaret DNO, Limo, Noł Nejm. Zielona Góra wystawi wcale nie gorszą reprezentację. Będzie cały skład Zielonogórskiego zagłębia Kabaretowego - Szum, Słuchajcie, Made in China, Grzegorz Halama, Jurki i kabaret Ciach.

Cykl wieczornych występów w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego to nie wszystko. Wieczorami kabareciarze rozpierzchną się po uniwersyteckich klubach, gdzie będą występować bardziej nieformalnie. I łączyć się w grupy kabaretowe "na chwilę".

W Loży Ekspertów zasiądą: Olga Lipińska, Sylwester Chęciński, Stanisław Tym i Władysław Sikora.

Już we środę publiczności zaprezentuje się nasza zielonogórska chluba - kabarety Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Gospodarze będą celowo już. pierwszego dnia zawyżać poziom artystyczny, a to bardzo nieeleganckie. Wystąpią Ci, z których dumni jesteśmy od lat, czyli kabaret Ciach (z panem dyrektorem i organizatorem festiwalu - Januszem Rewersem na czele) i Grzegorz Halama. Kabarety Hlynur, Jurki i Słuchajcie oraz najmłodszy w rodzinie Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego - kabaret Profil pokażą swoje najlepsze skecze. Codziennie czeka nas dawka dobrego humoru. Ważna informacja dla ponuraków. Reklamacje nie będą uwzględniane, bo ich być nie może.

Na koniec całego festiwalu odbędzie się specjalny wieczór kabaretowy, podczas którego gospodarze zaprezentują się z gwiazdami festiwalu. Na ten wyjątkowy wieczór bilety są już prawie nie do zdobycia...

Bilety na pozostałe gale, odbywające się w auli UZ, kupić można w sklepie Muz-Art, Agencji Turystycznej Skowronek, Informacji Turystycznej (ul. Kupiecka) oraz klubach uniwersyteckich: Gęba, Katon, U Ojca. Bilety na imprezy towarzyszące można kupować w klubach, w których będą się odbywać. Działa strona internetowa (www.festiwalkabaretu.pl), na której znajdziecie wszystkie ważne informacje. Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.

Na zdjęciu: kabarety walczyć będą o statuetkę Ericha von Patisohna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji