Artykuły

Gdańsk. Aktorki Teatru Wybrzeże z nagrodami

Aktorki Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja-Urbańska i Sylwia Góra-Weber, a także Halina Winiarska, była aktorka gdańskiej sceny, zostały laureatkami dwóch konkursów.

Aktorki Halina Winiarska i Marzena Nieczuja-Urbańska (na zdjęciu po lewej) została laureatką konkursu Profesjonaliści Forbesa 2014.

Redakcja miesięcznika Forbes po raz kolejny przeprowadziła konkurs na najlepszych specjalistów spośród pięciu grup zawodowych: adwokatów, aktorów, lekarzy, architektów oraz radców prawnych. Redakcja poprosiła organizacja skupiające przedstawicieli wolnych zawodów z pięciu województw (dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, pomorskiego oraz wielkopolskiego) o wytypowanie wybitnych specjalistów w swoich profesjach. Po wskazaniu przez specjalistów ambasadorów pięciu grup zawodowych czytelnicy magazynu wskazali swoich faworytów.

***

Aktorka Sylwia Góra-Weber (na zdjęciu po prawej) została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu Sopocka Muza. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się wczoraj w Hotelu Sheraton.

Nagroda Sopocka Muza przyznawana jest od 1974 roku za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła z zakresu choreografii, filmu, fotografii, literatury, muzyki, plastyki, publicystyki kulturalnej, teatru i telewizji. Rok temu laureatem nagrody został Adam Nalepa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji