Artykuły

Łódź. "Kandyd" dla studentów

Teatr Wielki w Łodzi powraca do tradycji premier dla studentów (mogą oni kupić na ten spektakl bardzo tanie bilety). Ta, która czeka nas 7 grudnia, ma szansę stać się artystycznym wydarzeniem. Spektakl musicalu Leonarda Bernsteina "Kandyd" [na zdjęciu] w reż. Tomasz Koniny będzie również premierą dla dwojga artystów: wcielającej się po raz pierwszy w Kunegundę Joanny Woś i wybitnego polskiego dyrygenta, pochodzącego z Brazylii - Jose Maria Florencia.

Warto dodać, że "Kandyd" to największe pod względem inscenizacyjnym przedstawienie Teatru Wielkiego i zarazem jedyna obecnie realizacja tego musicalu w Europie. Przed miesiącem "Kandyd" miał premierę w brazylijskim Sao Paulo, gdzie z wielkim sukcesem przygotował go właśnie Jose Maria Florencio. Artysta, któremu w Łodzi zawdzięczamy znakomite realizacje m.in. "Don Carlosa", "Rycerskości wieśniaczej" i "Ernaniego", za dyrygenckim pulpitem łódzkiego TW stanie po niemal 15-letniej przerwie.

W "studenckim" spektaklu wystąpią także m.in.: Tomasz Jedz, Jolanta Gzella, Andrzej Kostrzewski, Przemysław Rezner, Małgorzata Kulińska oraz chór i balet. Przedstawienie rozpoczyna się o godz. 18

Dwa dni później, 9 grudnia, także o godz. 18, teatr zagra jedno z najpiękniejszych swych przedstawień - "Adrianę Lecouvreur" Francesca Cilei. Ten spektakl, utrzymany w konwencji "teatru w teatrze", będący epizodem z życia wielkiej aktorki francuskiej, przyniósł Tomaszowi Koninie Złotą Maskę za inscenizację i scenografię. W "Adrianie" w partii tytułowej wystąpi Anna Cymmerman, a partnerować jej będą m.in.: Jolanta Bibel, Przemysław Rezner i debiutujący w partii Księcia de Bouillon - Piotr Należyty. Operę poprowadzi Tadeusz Kozłowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji